زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه

تاریخ: ۱۴۰۰-۰۶-۱۰
نویسنده: سهیل
آیفون 13 جدید می تواند از ارتباطات ماهواره ای LEO برخوردار باشد

شایعات در مورد آیفون 13 در سال گذشته دائما متفاوت بوده اند و نکات مختلفی در مورد دستگاه جدیدی که انتظار می رود در چند هفته آینده منتظر شود، فاش شده است. یکی از قابل توجه ترین گزارشات آیفون 13 در آخر هفته منتشر شد. مینگ چی کو، تحلیلگر معتبر، ادعا می کند که آیفون 13 مجهز به فناوری ماهواره ای LEO است که تلفن را حتی در مواقعی که پوشش G4 یا G5 وجود ندارد، متصل نگه می دارد. چنین ویژگی برای کسانی که در مناطق دارای سرویس تلفن همراه ضعیف زندگی می کنند و همچنین مسافرانی که به مناطق دور افتاده سفر می کنند مفید خواهد بود.

کو برای سرمایه گذاران معرفی شده توسط 9to5Mac، پیشنهاد کرد که نسخه بعدی تلفن هوشمند اپل دارای نسخه سفارشی مودم با پایه مودم Qualcomm X60 برای برقراری ارتباطات ماهواره ای باشد.

در حالی که Starlink SpaceX در حال حاضر شناخته شده ترین کاربر ماهواره های LEO برای سرویس اینترنت از فضا است، Kuo پیشنهاد می کند که ارائه دهنده “به احتمال زیاد” برای همکاری با اپل Globalstar است، یک شرکت ارتباطات ماهواره ای مستقر در لوئیزیانا که از 1991 فعالیت داشته است.

هنوز اطلاعاتی در مورد ویژگی های طراحی که اپل برای کارکرد فناوری ماهواره استفاده می کند، وجود ندارد.

این اولین باری نیست که ما در مورد اپل در مورد فناوری ماهواره ای برای آیفون می شنویم، بلومبرگ در مورد این امکان در سال 2019 گزارش کرده است. اما این اولین بار است که در ارتباط با آیفون 13 به آن اشاره شده است.

با توجه به این که این شایعه اخیر اخیرا پاک شده است، راهی وجود ندارد که بتوان با اطمینان گفت که آیا آیفون 13 با این ویژگی عرضه می شود یا خیر. اما کو آن را در گذشته نیز اعلام کرده است، بنابراین می توان تا حدودی امیدوار بود.

انتظار می رود آیفون 13 در رویدادی از اپل در ماه سپتامبر رونمایی شود، بنابراین تنها چند هفته تا دیدن این گوشی مانده است.