زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه

تاریخ: ۱۴۰۰-۰۹-۰۳
نویسنده: سهیل
بازی Elden Ring فقط با سرعت 60 فریم در ثانیه در رایانه های شخصی اجرا می شود

Bandai Namco مشخصات Elden Ring را قبل از تست بازی منتشر کرد. در برگه مشخصات ذکر شده است که بازی روی رایانه شخصی با سرعت 60 فریم در ثانیه (فریم بر ثانیه) محدود می شود و فاقد برخی ویژگی ها در Xbox Series S خواهد بود.

Elden Ring که در ماه فوریه عرضه می‌شود، یک بازی بین نسلی خواهد بود. در حالی که از ویژگی‌های نسل فعلی کنسول‌هایی مانند Xbox Series X و PlayStation 5 بهره می‌برد، همچنان باید روی Xbox One و PS4 اجرا شود. برگه مشخصات دقیقاً نشان می دهد که بازیکنان در هر پلتفرم چه محدودیت هایی را می توانند انتظار داشته باشند.

برای بازیکنان رایانه شخصی، نرخ فریم 60 فریم در ثانیه محدود می شود. از HDR و ری ترسینگ پشتیبانی می کند و دارای حداکثر وضوح 3840 x 2160p است.

برای کسانی که قصد دارند روی یک سیستم قدیمی‌تر بازی کنند، بازی روی PS4 و Xbox One از 30 ps عبور نخواهد کرد. HDR در هر دو PS4 و PS4 Pro پشتیبانی خواهد شد، اما بازیکنان Xbox One و One S این گزینه را ندارند. با این حال، بازیکنان Xbox One X HDR دریافت خواهند کرد.

پخش‌کننده‌های نسل فعلی روی کنسول Xbox Series X و PS5 می‌توانند از طریق یک پچ و رزولوشن تا 3840 x 2160p ری ترسینگ را دریافت کنند. آنها همچنین می توانند بازی را با سرعت 60 فریم در ثانیه از طریق یک حالت عملکردی که وضوح را برای اولویت بندی فریم ها کاهش می دهد، بازی کنند. انتخاب حالت وضوح عکس این کار را انجام می دهد: وضوح بهتر با حداکثر سرعت 30 فریم در ثانیه.

کسانی که بازی را روی Xbox Series S بازی می‌کنند، کاملاً تجربه نسل فعلی را نخواهند داشت. بازی از ری ترسینگ در آن سیستم پشتیبانی نخواهد کرد. اگرچه از 60 فریم در ثانیه در حالت عملکرد پشتیبانی می کند و همچنین رزولوشن تا 2560 x 1440p را پشتیبانی می کند.

Elden Ring در 25 فوریه 2022 برای PS4، PS5، Xbox One، Xbox Series X/S و PC عرضه می‌شود و تست بازی از جمعه 12 نوامبر آغاز می شود.