زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه

تاریخ: ۱۴۰۰-۰۳-۰۶
نویسنده: سهیل
بررسی اجمالی شبکه مخاطبان فیس بوک

برای کسب درآمد از برنامه یا بازی Android یا IOs، روش های زیادی مانند خرید درون برنامه ای، حمایت مالی، تبلیغات و موارد دیگر وجود دارد. اما روش محبوب دیگری نیز برای کسب درآمد از برنامه Android یا iOS وجود دارد که یکپارچه سازی تبلیغات شخص ثالث است، به عنوان مثال Facebook Audience Network (FAN). شبکه مخاطبان فیس بوک برای کمک به درآمدزایی با تجربه کاربر در نظر گرفته شده است. با استفاده از قالب های با ارزش، تبلیغات با کیفیت و ابزارهای نوآورانه ناشران، به تجارت نیز کمک می کند در حالی که افراد را به خود مشغول می کند.

 

 چرا شبکه مخاطبان فیس بوک، زیرا:

Facebook Audience Network •  یکی از بهترین گزینه های Google Admob برای کسب درآمد از برنامه Android یا IOS است.

 • حداقل پرداخت 100 دلار است
 • طیف گسترده ای از قالب های تبلیغاتی
 • حداکثر نرخ پر کردن
 • eCPM بالا (هزینه موثر برای هر میل)
 • تبلیغات با کیفیت
 • تبلیغات سفارشی

 

 چگونه FAN به رشد تجارت برنامه کمک می کند؟

 • کسب درآمد مبتنی بر افراد:FAN تبلیغات را با علایق افراد تطبیق می دهد تا کمتر بی ادبانه عمل کنند و مخاطبان را بیشتر جذب خود کنند. این قالب ها انعطاف پذیر و با ارزش بالا طراحی شده اند تا تجربه تبلیغات بهتر و بازده بالاتر را برای کاربران فراهم کنند.
 • کنترل کیفیت برای محافظت از نام تجاری: با تبلیغات بی خطر از برنامه محافظت کنید. FAN ، وضوح قبل و بعد از کمپین، بلک لیست ها، مسدود کردن کلمات کلیدی، کنترل سطح سختی و موارد دیگر را برای کمک به کاربران در اطمینان از تجربه تبلیغات با کیفیت بالا فراهم می کند.
 • درآمد بیشتر از طریق مناقصه: مناقصه در جایی که کاربر می تواند هر تبلیغات را به طور همزمان مشاهده کند و به چندین منبع تقاضا ارائه دهد، مدیریت مساوی و باز را ایجاد می کند. این رقابت برای موجودی کالا را افزایش می دهد و عملکرد بیشتری را در یک فضا با شفافیت بیشتر ایجاد می کند.

 

بررسی اجمالی شبکه مخاطبان فیس بوک

 قالب های شبکه مخاطبان فیس بوک

عمدتا پنج نوع قالب انعطاف پذیر و با عملکرد بالا در شبکه مخاطبان فیس بوک وجود دارد

 1. بنر: قالب های سنتی در مکان های مختلف.
 2. تبلیغات بینابینی: تبلیغاتی تمام صفحه که توجه را به خود جلب کرده و بخشی از تجربه می شوند.
 3. تبلیغات جایزه دار: یک تبلیغ ویدئویی همه جانبه و توسط کاربر ابداع شده است که به کاربران برای دیدن آنها پاداش می دهد.
 4. بومی: تبلیغاتی که متناسب با برنامه طراحی می کنید، به صورت یکپارچه.
 5. اجرایی: تجربه تبلیغ قبل از خرید که به کاربران امکان می دهد قبل از نصب یک بازی آن را تماشا کنند.

 

بررسی قالب های شبکه مخاطبان فیس بوک

 1. بنر تبلیغاتی: بنر تبلیغاتی متداول ترین نوع تبلیغات است و می تواند در سراسر برنامه قرار گیرد. تبلیغ بنر یک تصویر یا تبلیغات متنی مستطیل شکل است که فضای کمی از طرح را اشغال می کند. تبلیغ یک بنر آسان است و روی رابط کاربری تاثیری ندارد و به تدریج درآمد را افزایش می دهد. در زیر یک نمونه GIF برای نشان دادن شکل ظاهری آگهی بنر آورده شده است.
 2. تبلیغات بینابینی: تبلیغ بینابینی یک تبلیغ تمام صفحه است که کل UI برنامه را پوشش می دهد. eCPM (هزینه موثر به ازای هر میل) تبلیغات بینابینی نسبتاً بیشتر از تبلیغات بنری است و همچنین منجر به افزایش ) CTR کلیک از طریق نرخ( می شود که در نتیجه درآمد بیشتری از برنامه خواهید داشت. در زیر یک نمونه GIF برای نشان دادن شکل ظاهری تبلیغات بینابینی آورده شده است.
 3. تبلیغات ویدئویی جایزه دار: یک تبلیغ ویدیویی دارای پاداش یک تبلیغ تمام صفحه است که کل UI برنامه را پوشش می دهد. eCPM تبلیغات ویدئویی دارای پاداش نسبتاً بالاتر از تبلیغات بنری و بینابینی است و همچنین منجر به CTR بالاتر می شود که درآمد بیشتری از برنامه به همراه دارد. کاربر وقتی ویدیوی جایزه دار را از ابتدا تا انتها تماشا می کند، پاداش درون برنامه ای دریافت می کند. در زیر یک ویدیوی نمونه آورده شده است تا نشان دهد شکل تبلیغات ویدیویی دارای پاداش چگونه است.
 4. Native Ads : Native Ads فرمت های قابل شخصی سازی است که متناسب با شکل و شمایل طراحی برنامه شما است. تبلیغات بومی یک تبلیغ سفارشی است که به طور یکپارچه با برنامه متناسب است. اگر به خوبی انجام شود، تبلیغات می توانند به طور طبیعی با رابط کاربری ترکیب شوند. ویژگی منحصر به فرد تبلیغات بومی این است که باید ضمن محافظت از یکپارچگی دارایی تبلیغ کنندگان و ایجاد یک تجربه کاربری عالی، تجربه برنامه را متعادل کنند. در زیر یک نمونه برای نشان دادن شکل ظاهری آگهی بومی آورده شده است.
 5. تبلیغات قابل پخش(اجرایی): قالب آگهی قابل پخش یک تبلیغ ویدیویی تعاملی برای فیس بوک و شبکه مخاطبان برای تبلیغ کنندگان برنامه های تلفن همراه است تا کاربران را با پخش پیش نمایش برنامه ها یا بازی ها به نصب آنها ترغیب کنند. در زیر یک نمونه برای نشان دادن شکل ظاهری تبلیغ قابل پخش است.