زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه

تاریخ: ۱۴۰۰-۰۵-۰۴
نویسنده: سهیل
بررسی Sennheiser CX True Wireless: هدفون بیسیم صوتی مقرون به صرفه

سنهایزر بخشی از لیست رو به رشد شرکت هایی است که بسته بندی های خود را بسیار قابل بازیافت کرده اند. جعبه CX True Wireless کاملاً مقوایی چاپ شده است و حتی بسته های کوچکی که از گوش های گوش محافظت می شوند، کاغذی هستند. هیچ اشاره ای از پلاستیک یا چرم پیدا نخواهید کرد. در داخل این گوشواره ها، کیف شارژ آنها، چهار اندازه مختلف گوشی، یک کابل شارژ کوتاه USB-A به USB-C و برخی نوشته های کاغذی را می بینید. شما میتوانید این محصول را در محدوده قیمت 3 تا 3 و نیم میلیون تومان خریداری کنید.

 

مزایا

  • کیفیت صدای عالی
  • EQ قابل برنامه ریزی
  • کنترل های دقیق و قابل تنظیم
  • لحن جانبی برای تماس های تلفنی
  • عمر باتری خوب

معایب

  • سنسورهای داخل گوش وجود ندارد
  • بدون حالت شفافیت
  • تنظیم حالت ایمن آن کمی سخت است.
  • هدفون های بی سیم همیشه دردسر ساز هستند. برخلاف نوع سیمی آنها، هدفون های بی سیم به مجموعه گسترده ای از قطعات مانند باتری، جعبه های شارژ، رادیو های بلوتوث، تقویت کننده ها و غیره نیاز دارند. همه اینها هزینه را افزایش می دهند و ارائه صدای با کیفیت بالا با قیمت های مقرون به صرفه را دشوار می کند. Sennheiser، مارکی بدون شک بهترین برای صدای عالی، در حال آزمایش مرز بین کیفیت و قیمت مناسب است.
  • اولین محصول آن CX 400BT که 200 دلار بود، که در سال 2020 منتشر شد، مجموعه ای از هدفون های بی سیم که صدا را انتقال می دادند اما ویژگی های زیادی را که با این قیمت انتظار داریم نداشت. اقدام دوم سنهایزر 130 دلار برای CX بی سیم است. حال با هم در این مقاله این هدفون گوشی را مورد بحت قرار می دهیم.

 

طراحی CX True Wireless

از نظر ظاهری، CX True Wireless تفاوت چندانی با CX 400BT ندارذ. کیس شارژ و اندازه های گوش هم نسبت های یکسانی دارند. اگر دقت کنید تفاوت های کوچکی وجود دارد: CX True Wireless دارای مارک تجاری ظریف تری است که بدون شک برخی ترجیح می دهند و کیف شارژ آنها دکمه جفت شدن اختصاصی را از قاب CX 400BT کاهش داده است. کنترل های لمسی اکنون به جای استفاده از برچسب های براق، از پوشش پلاستیکی مات استفاده می کنند.

حالت گرد گوشی ها شاید از نظر ظاهری بهترین نباشد اما نصب آنها را بر روی گوش ها آسان تر کرده است.

چیزی که از CX 400BT تغییر کرده است افزودن درجه IPX4 برای مقاومت در برابر آب است. این امر باعث می شود CX True Wireless با سایر هدفون ها مانند AirPods Pro برابری کند. آنها در عمق یک استخر معمولی دوام نمی آورند اما در برابر عرق و قطرات آب در حین ورزش در باشگاه ها مقاومت خوبی دارند.

بررسی Sennheiser CX True Wireless: هدفون بیسیم صوتی مقرون به صرفه

راحتی، کنترل ها و اتصالات

متأسفانه، از آنجا که CX True Wireless اندازه و شکل خود را از CX 400BT به ارث برده است، آنها همچنین از نوع متناسب با این هدفون ها را به ارث می برند، به عبارت دیگر، ممکن است احساس راحتی نکنند. برای اینکه در زمان نصب و نگهداری آنها احساس راحتی کنم، در نهایت مجموعه ای از محافظ های گوش Comply Foam را گرفتم.

سنهایزر همچنان یکی از معدود شرکت هایی است که واقعاً می فهمد برای انجام درست کنترل های لمسی چه کاری لازم است.

اگر منصف باشیم، محافظ گوش سیلیکونی که Sennheiser با CX True Wireless ارائه می دهد احتمالاً برای بسیاری از افراد مفید خواهد بود و من هرگز نمی گویم که راحت نیستند..

کنترل های لمسی CX عالی هستند. سنهایزر همچنان یکی از معدود شرکت هایی است که واقعاً می فهمد برای انجام درست کنترل های لمسی چه کاری لازم است. سطوح کنترل بزرگ و بدون ابهام هستند – دستیابی به کنترل های دقیق و بدون هیچ زحمتی انجام می شود. به عنوان تایید صدایی پخش می شود که به شما اعلام می کند دکمه را زده اید.

برنامه کنترل هوشمند Sennheiser به شما امکان می دهد این کنترل ها را شخصی سازی کنید. با ضربه های تکی، دو تایی و سه تایی می توانید عملکرد دلخواه خود را تنظیم کنید و شما می توانید برای هر هدفون عملکرد متفاوتی را انتخاب کنید.

جفت شدن آن با iPhone یا دستگاه های Android آسان است، حتی اگر CX به جفت سریع Google مجهز نباشد، با چند ضربه سریع کار شما تمام می شود. CX دارای یکی از کوتاهترین سیگنالهای بی سیم است که من تاکنون آزمایش کرده ام. هنگامی که فقط 20 فوت بین من و تلفنم فاصله افتاد، ارتباط کم کم قطع شد.

 

کیفیت صدا

با استفاده از محافظ های گوش سیلیکونی، CX True Wireless تا حدودی بیس را کاهش می داد اما هنگامی که آنها را با محافظ فومی عوض کردم، صدا به طرز چشمگیری بهبود یافت. جدای این مسائل: CX True Wireless یک مورد مناسب صوتی هستند. آنها عملکردی دقیق و شفاف ارائه می دهند که به طرز باورنکردنی نزدیک به هدفونهای Sony، Bose، JBL و Master & Dynamic است که قیمت آنها از 250 تا 350 دلار است.

کیفیت کلی صدا بسیار خوب و گسترده است. با قابلیت تنظیم EQ به طور دلخواه می توان آن را تغییر داد و سفارشی کرد.

من در طول آزمایش این هدفون چندین بار انواع موسیقی را پخش کردم و هر بار که موسیقی جاز، پاپ، متال یا هیپ هاپ بود، CX True Wireless به زیبایی هر کدام را بر حسب نوعشان پخش می کرد.

وقتی محیط نسبتاً آرام باشد، صدای شما همراه با فشرده سازی یا لرزش بسیار کم، خوب و واضح خواهد بود.

بررسی Sennheiser CX True Wireless: هدفون بیسیم صوتی مقرون به صرفه

عمر باتری CX True Wireless

CX 400BT پس از هر بار شارژ می توانست تا 7 ساعت کار کند و در مجموع 20 ساعت شارژ کیس، اما CX True Wireless با 9 ساعت شارژ کامل و در مجموع 27 ساعت کیس، یک پله بالاتر است.

 

کیفیت تماس در CX True Wireless

کیفیت تماس با CX True Wireless تقریباً برابر با هدفون های بی سیم دیگر است. وقتی محیط اطراف نسبتاً ساکت باشد و وزش باد نباشد، صدای شما خوب و واضح خواهد بود، با فشرده سازی یا لرزش بسیار کم. این باید “صدای بهینه سازی گفتار” باشد که سنهایزر در توصیف گوشی های گوش به آن اشاره می کند. اما در مواقعی که در نزدیکی باد یا صدای بلند قرار بگیرید نمی توانید به خوبی صحبت کنید.

اینها مشاهدات من هنگام آزمایش CX 400BT بود، اما در اینجا جایی است که CX True Wireless بار دیگر نسبت به نسخه قبلی گران تر خود پیشرفت می کند: CX True Wireless دارای صدای جانبی قابل تنظیم است که به شما امکان می دهد صدای خود را با وضوح بیشتری در هنگام تماس بشنوید. این واقعا خوب کار می کند، اما متاسفانه تنظیم ولوم صدا در هنگام صحبت کمی دشوار است.

 

آیا جایگزین بهتری برای CX True Wireless وجود دارد؟

چندین هدفون بی سیم عالی بین 100 تا 130 دلار وجود دارد که می تواند از ویژگی های CX True Wireless بهتر باشد. نسل دوم Echo Buds آمازون و همچنین Soundcore Life P3 و Jabra Elite 75t می توانند موارد خوبی باشند. اما هیچکدام از اینها نمی توانند CX را را از نظر کیفیت صدای عالی شکست دهند. از قضا، اکنون که سنهایزر CX 400BT با 100 دلار تخفیف به فروش گذاشته است، مورد بهتری از موارد ذکر شده در بالا برای یک خرید مقرون به صرفه است.

 

تا چه مدت دوام خواهد داشت؟

به نظر می رسد که CX True Wireless از بسیاری دیگر از هدفون های بی سیم بهتر ساخته شده است. تناسب ساختاری آن بسیار عالی است و سنهایزر با دو سال ضمانت از آنها پشتیبانی می کند که نشان دهنده اعتماد شرکت به محصول خود است درحالیکه زمان استاندارد برای گارانتی فقط یک سال است. با محافظت از IPX4 و ظرفیت شروع باتری خوب، می توان از آنها برای سالهای طولانی استفاده کرد.

 

آیا باید CX True Wireless را بخرید؟

جواب ما بله است. CX True Wireless بهترین گزینه برای یک خرید مقرون به صرفه با ویژگی های عالی ست.