زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه

تاریخ: ۱۴۰۰-۰۸-۰۱
نویسنده: سهیل
به تازگی پیش نمایشی از برنامه های Android در ویندوز 11 مشاهده شده است

توانایی اجرای آسان برنامه های تلفن هوشمند/تبلت بر روی رایانه ها و لپ تاپ ها چیزی است که بسیاری از کاربران مشتاق آن بوده اند و به نظر می رسد که مایکروسافت ممکن است در حال پیاده سازی دقیق آن باشد. تصاویری که نشان می دهند برنامه های Android در حال اجرا بر روی ویندوز 11 ظاهر شده اند و به شما نشان می دهند که این ویژگی چگونه به نظر می رسد.

اگرچه مایکروسافت قبلاً اعلام کرده بود که ویندوز 11 از برنامه های Android پشتیبانی می کند، اما سیستم عامل بدون این ویژگی راه اندازی شد. به احتمال زیاد مایکروسافت هنوز در حال آزمایش آن است و فقط به بخشی از کاربران اجازه می دهد تا آن را از طریق کانال Dev برنامه Windows Insider امتحان کنند. با این حال، حتی پس از اتمام، به احتمال زیاد این نسخه به عنوان بخشی اجباری از Windows Update منتشر نمی شود. اطلاعات فاش شده نشان می دهد که مایکروسافت در عوض قصد دارد آن را از طریق فروشگاه مایکروسافت اختیاری کند.

علیرغم اصرار مایکروسافت برای محرمانه نگه داشتن آن، تصاویر فاش شده از این ویژگی در Bilibili، یک پلت فرم رسانه های اجتماعی چینی، ارسال شد. یکی از اسکرین شات ها نشان می دهد که رابط ویندوز 11 با Microsoft Store با برنامه ای تحت عنوان “Windows Subsystem for Android” برای بارگیری در دسترس است. این برنامه از فناوری Intel Bridge برای ترجمه کد ARM به x86 استفاده می کند.

این شبیه به زیر سیستم ویندوز برای لینوکس است که به کاربران ویندوز اجازه می دهد فایل های باینری لینوکس را در رایانه های خود اجرا کنند. این برنامه نیز اخیراً توسط مایکروسافت در دسترس قرار گرفته و می توان آن را از فروشگاه مایکروسافت بارگیری کرد. این امکان به روز رسانی ساده تر و سریعتر را می دهد که لازم نیست به Windows Update متصل شوند.

سایر اسکرین شات ها بیشتر نشان می دهند که اندروید در ویندوز 11 ممکن است شامل چه مواردی باشد. به نظر می رسد که مایکروسافت سعی می کند برنامه ها را به همان اندازه برنامه های معمولی ادغام کند و به کاربران اجازه می دهد آنها را به نوار وظیفه وصل کنند، چندین برنامه را همزمان اجرا کنند و اعلان ها را دریافت کنند.

یکی از اسکرین شات های فاش شده، برنامه Android WeChat را نشان می دهد. این برنامه در کنار Google Chrome به نوار وظیفه وصل شده است و نشان می دهد که این کار در زیر سیستم Windows برای برنامه Android امکان پذیر است. تصویر دیگری به وضوح توانایی اجرای همزمان چند برنامه، تغییر اندازه آنها و دریافت اعلانات در نوار وظیفه را نشان می دهد.

اگرچه این اولین اسکرین شات امیدوار کننده به نظر می رسد، اما ممکن است مایکروسافت و اینتل هنوز راهی برای پیش از انتشار این ویژگی داشته باشند. هنوز تاریخ رسمی عرضه وجود ندارد، اما شایعات به نیمه اول سال 2022 اشاره می کنند.