زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه

تاریخ: ۱۴۰۰-۰۷-۲۶
نویسنده: سهیل
رویداد 18 اکتبر اپل شامل MacBook M1X، AirPods 3 و موارد دیگر است

رویداد پرفروش بعدی اپل ساعت 10 صبح دوشنبه 18 اکتبر شروع می شودحتما در این رویداد شرکت کنید، زیرا این یک رویداد بزرگ خواهد بود.

در رویداد اکتبر اپل انتظار می رود که بزرگترین به روز رسانی MacBook Pro را در سال های اخیر داشته باشد. به طور خاص، MacBook Pro 13 به طور کامل در یک MacBook Pro  14 اینچی بازسازی می شود، با حاشیه های صفحه نمایش نازک تر، طراحی لبه های مسطح الهام گرفته از iPad Pro و تنوع پورت بسیار بیشتر (از جمله بازگشت MagSafe). حتی ممکن است یک صفحه نمایش مینی LED با تکنولوژی بالا نیز وجود داشته باشد.

همچنین انتظار می رود تراشه Apple M1X، تکامل بعدی برای M1 باشد. هنگامی که M1 برای اولین بار در اواخر سال 2020 راه اندازی شد، رقبای خود را از نظر عملکرد و کارایی کاملاً شکست داد. انتظار می رود M1X سرعت را بهبود بخشیده و تعداد کانال Thunderbolt بیشتری نسبت به M1 را ارائه دهد، که به طور بالقوه امکان استفاده از تعداد پورت Thunderbolt 3 بیشتری را نسبت به دو مورد ناچیز که مدلهای فعلی مک بوک پرو ارائه می دهند، می دهد.

MacBook Pro 16 همچنین در انتظار تغییرات بزرگی است، یعنی اولین تراشه Apple Silicon و طراحی مجدد شاسی مشابه MacBook Pro 14. همانطور که روزنامه نگار مارک گورمن و دیگران اشاره کردند، بسیاری از فروشگاه های اپل نشان می دهند MacBook Pro 16 فعلی برای خرید در دسترس نیست و اشاره می کند که انتظار می رود مدل های جدید به زودی معرفی شوند.

اما رویداد اپل فقط روی مک بوک های جدید تمرکز نمی کند – اپل موارد بیشتری را در آستین خود دارد. انتظار می رود مک مینی یک مدل جدید با تراشه M1X درجه یک برای تکمیل مدل M1 موجود دریافت کند. این Mac Mini در حال حاضر یک محصول فوق العاده است، بنابراین باید گزینه ای دیگر از محصولات Mac به کاربران حرفه ای ارائه دهد.

موارد دیگر شامل AirPods 3 بازطراحی شده است که بسیاری از افراد انتظار داشتند آن را در رویداد سپتامبر اپل ببینند، سرانجام در 18 اکتبر ظاهر خواهد شد. این امر به احتمال زیاد باعث می شود که ایرپادهای سطح ابتدایی دارای طراحی کوتاه شبیه پرچمدار AirPods Pro شوند، اگرچه احتمالاً حذف نویز فعال برای کمک به اپل برای تمایز بین مدل ها انجام نمی شود.

رویداد اکتبر اپل دومین رویداد این شرکت در فاصله بیش از یک ماه از رویداد قبلی خواهد بود. در 14 سپتامبر، اپل از آیفون 13، آیپدهای جدید و اپل واچ سری 7 به همراه به روز رسانی های Apple Fitness+ رونمایی کرد.

به ندرت اتفاق می افتد که اپل روز دوشنبه رویدادی را برگزار کند. آخرین باری که رخ داد 2 دسامبر 2019 بود، زمانی که اپل انتخاب خود را از بهترین برنامه های سال ارائه کرد. این بار، ممکن است اپل به خاطر تداخل نداشتن با رویداد Pixel گوگل که برای 19 اکتبر برنامه ریزی شده است، رویدادش را به دوشنبه موکول کرده باشد. جدای اینها واقعیت هرچه باشد، ما می توانیم آینده جدید را برای Mac در رویداد هفته آینده ببینیم.