زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه

تاریخ: ۱۴۰۰-۰۵-۲۰
نویسنده: سهیل
شایعه جدیدی از M1X Mac Mini

M1X Mac Mini قرار است در اواخر امسال یا اوایل سال آینده ارتقا یابد و یک راهنما در حال حاضر نقشه های ظاهری خود را فاش کرده است و به ما امکان می دهد تا نگاهی بالقوه به ظاهر کامپیوتر فشرده داشته باشیم و به مشخصات فنی آن اشاره کنیم.

نمودارها توسط LeaksApplePro ارائه شده است و با نشت های قبلی دستگاه مطابقت دارد، اگرچه توییت حساب حذف شده است.

نشت های اصلی از افشاگر معروف Job Prosser در ماه مه انجام شد. او ادعا کرد که مک مینی بعدی دارای بدنه نازک تری نسبت به نسخه فعلی و همچنین پورت های بیشتر خواهد بود. نشت LeaksApplePro ادعاهای Prosser را نه تنها با بدنه بلکه با طرح پورت ها نیز کاملاً شبیه به تصاویری است که Prosser قبلاً افشا کرده بود.

اپل در چند سال گذشته تغییرات طراحی iMac و MacBook Pro را ایجاد کرده است، اما شاسی Mac Mini تقریباً بدون تغییر باقی مانده است، به جز چند تغییر جزئی که در سال 2018 انجام شده است. با این تغییرات، دستگاه بسیار ساده تر به نظر می رسد. به گفته منابع پروسر، در طرح نازک تر نیز ممکن است از جنس پلکسی گلاس در بالای بدنه استفاده کند.

علاوه بر این، شایعه شده است که مک مینی جدید از Apple M1X SoC استفاده می کند، که ظاهرا می تواند دارای 10 هسته CPU و حداکثر 32 هسته پردازنده گرافیکی باشد. مارک گورمن از بلومبرگ در ماه مه گزارش داد که این شرکت برنامه هایی برای انتشار دو نسخه “Jade C-Chop” و “Jade C-Die” دارد که ممکن است از نظر هسته های GPU متفاوت باشند. این باید ارتقاء قابل توجهی در عملکرد نسبت به مدل فعلی M1، به ویژه در بخش گرافیک، ارائه دهد.

شایعات همچنین جزئیاتی را در مورد پورت های مورد انتظار، از چپ به راست نشان می دهد. ظاهراً جدیدترین نسخه مک مینی دارای دکمه پاور، پورت شارژ مغناطیسی، چهار پورت Thunderbolt 4، دو پورت USB-A، یک جک اترنت RJ45 و یک پورت HDMI است. درگاه شارژ مغناطیسی نیز ارتقاء یافته است که مدل جدید می تواند از آن استفاده کند و آن را با iMac 24 اینچی فعلی هماهنگ کند.

شایعات می گویند درست مانند مک های قابل حمل آینده، M1X Mac Mini نیز دارای 32 گیگابایت رم خواهد بود. همچنین معتقدند که این شرکت آن را در رنگ های مختلف عرضه خواهد کرد، همانطور که در آخرین iMac 24 اینچی دیدیم.

در مورد تاریخ انتشار، یکی دیگر از کارشناسان ادعا می کند که M1X Mac Mini احتمالاً در کنار MacBook Pro جدید که تا پایان سال 2021 عرضه می شود، عرضه می شود. این بدان معناست که ما می توانیم اوایل اکتبر یا نوامبر شاهد عرضه آنها باشیم. با این حال، با توجه به کمبود اجزای اپل و همچنین همه گیری کرونا، نمی توان خیلی مطمئن بود. همچنین هنوز هیچ صحبتی در مورد قیمت گذاری نشده است.