زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه

تاریخ: ۱۴۰۰-۰۷-۲۰
نویسنده: سهیل
صفحه نمایش OLED آیپد پرو جدید کمپانی اپل شاید با کمی تاخیر ارائه شود

صفحه فعلی آیپد های اپل مجهز به نمایشگرهای LCD یا مینی LED هستند، اما گفته می شود که این شرکت قصد دارد دیرتر از حد انتظار به OLED ارتقا یابد. گزارش قبلی نشان می داد که OLED در سال 2022 به iPad Air می آید، اما تحلیلگران قابل اعتماد در صفحه نمایش و زنجیره تامین هم اکنون معتقدند که سال 2023 اولین زمان برای iPad OLED است. گزارشی از Elec ادعا می کند که اپل با کمک LG Display صفحه نمایش OLED را به خط تولید iPad Pro می آورد.

گزارش امروز می گوید توسعه صفحه نمایش برای iPad Pro 12.9 اینچی ابتدا آغاز شده است، اگرچه اپل آن را در کنار آن به iPad Pro 11 اینچی نیز می آورد. اینها از فناوری TFT اکسید پلی کریستالی درجه حرارت پایین استفاده می کنند که اخیراً توسط LG با هدف افزایش روشنایی و طول عمر صفحه و ایجاد محدوده متغیرتر برای نرخ تازه سازی استفاده شده است.

گفته می شود اپل قصد داشت با همکاری سامسونگ یک صفحه نمایش OLED به آیپد ایر بیاورد، اما گفته می شود که این شرکت این توسعه را لغو کرده است.

به نظر نمی رسد که صفحه نمایش های iPad اپل در حال حاضر بد باشند. همانطور که در بررسی های آنها اشاره کردیم، iPad Pro و iPad Air هر دو دارای صفحه نمایش عالی هستند. OLED فقط از آنها بهتر است زیرا اجازه می دهد تا سیاهی های عمیق تر و کنتراست بیشتری داشته باشند. اکثر تلفن های هوشمند رده بالا-از جمله گوشی های اپل-به استفاده از OLED روی آورده اند و حتی تبلت های رقیب سامسونگ قبلاً از صفحه نمایش های OLED با وضوح بالا استفاده کرده اند.

OLED  با iPad Pro فاصله بین اپل و سایر تبلت های اندرویدی را بیشتر می کند. آیپد پرو نه تنها دارای قوی ترین تراشه یا بهترین اکوسیستم نرم افزاری است، بلکه دارای صفحه نمایشی است که آن را به یک رسانه قدرتمند تبدیل می کند. با این حال ممکن است اپل در نهایت یک تبلت را که از نظر سخت افزاری بهترین در بازار است را عرضه کند و بدون شک قیمت آن بالاتر از نسخه های قبلی خواهد بود.