زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه

تاریخ: ۱۴۰۰-۰۷-۲۰
نویسنده: سهیل
قطع گسترده فیس بوک باعث ثبت نام میلیون ها نفر در سایر برنامه های رقیب شد

هنگامی که کاربران فیس بوک تمسخر این شرکت را به دلیل قطع شدن فاجعه بار جهانی در روز دوشنبه 4 اکتبر مسخره کردند، ظاهراً بسیاری از افراد برای تماس مجدد با دوستان و خانواده به سراغ برنامه های رقیب رفتند.

این قطع 6 ساعته-ناشی از تغییرات پیکربندی در روترهای فیس بوک که مانع از برقراری ارتباط سیستم های رایانه ای آن با روش معمول می شد-پیام رسان، واتس اپ و اینستاگرام را نیز تحت تأثیر قرار داد که فیس بوک نیز از آنها استفاده می کند.

به گفته پاول دوروف، مدیر عامل و بنیانگذار این استارتاپ، با میلیاردها نفر از افراد تحت تأثیر قرار گرفتند، ده ها میلیون کاربر برای برنامه پیام رسان رقیب تلگرام اقدام کردند.

پاول در یک پست آنلاین نوشت: “دیروز تلگرام افزایش بی سابقه ای در ثبت نام و فعالیت کاربران داشت.” 70 میلیون نفر در عرض چند ساعت ثبت نام کردند.

پاول افزود که این سرویس تا حد زیادی می تواند با افزایش ناگهانی استفاده مقابله کند، اگرچه اذعان کرد که “برخی از کاربران در قاره آمریکا ممکن است سرعت کندتری نسبت به معمول داشته باشند زیرا میلیون ها کاربر از این قاره ها برای ثبت نام همزمان در تلگرام عجله کردند. »

تلگرام در سال 2013 راه اندازی شد و تا ژوئیه امسال به 550 میلیون کاربر فعال ماهانه خدمات رسانی کرد.

سیگنال، یکی دیگر از برنامه های پیام رسانی که تخمین زده می شود حدود 40 میلیون کاربر فعال ماهانه داشته باشد، همچنین مدعی شد که میلیون ها کاربر جدید به سرویس خود در روز دوشنبه اضافه کرده است در حالی که فیس بوک آفلاین بود.

این که آیا این ثبت نام های جدید به کاربران عادی تلگرام و سیگنال تبدیل می شود، هنوز مشخص نیست، اما قطع نظر آشکار توسط بسیاری از مردم در پاسخ به یک رویداد واحد، بدون شک تیم برتر فیس بوک را نگران خواهد کرد.

با ادامه خاموشی در روز دوشنبه، ارزش بازار فیس بوک تقریباً 50 میلیارد دلار کاهش یافت، اگرچه بخشی از این ضررها را در روز سه شنبه بازیابی شد. همچنین تصور می شود که حدود 79 میلیون دلار درآمد آگهی در طول زمان خرابی از دست داده است. هنگامی که فیس بوک و سایر خدمات آن در اواخر دوشنبه بازیابی شد، این شرکت گفت “در تلاش هستیم تا بیشتر در مورد آنچه امروز اتفاق افتاده است متوجه شویم تا بتوانیم زیرساخت های خود را مقاوم تر کنیم.”