زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه

تاریخ: ۱۴۰۰-۰۷-۲۱
نویسنده: سهیل
مایکروسافت حق تعمیر را از طریق توافقنامه جدید با یک سازمان خصوصی گسترش می دهد

مایکروسافت در چارچوب توافق با As You Sow، یک سازمان خصوصی با هدف توجه به مشکلات شرکت ها، گزینه های تعمیر دستگاه های خود را تا پایان سال 2022 اعلام کرده است.

به عنوان سهامدار مایکروسافت، As You Sow از اهرم خود برای ایجاد و ارائه قطعنامه ای استفاده کرد که شرکت را تشویق می کرد تا مسئولیت برخی از اشکالات خود را بر عهده بگیرد. این فراخوان با هدف کاهش ضایعات تکنولوژیکی و افزایش طول عمر دستگاه های موجود در شرکت ها با اجازه تعمیر انجام شد.

کلی مک بی، هماهنگ کننده برنامه waste در As You Sow، می گوید: “این قرارداد به طور هیجان انگیزی به مشتریان اجازه می دهد تا دستگاه های مایکروسافت خود را در خارج از شبکه محدود تعمیرگاه های مجاز تعمیر کنند.”

با پاسخ به قطعنامه As You Sow، مایکروسافت اعلام کرد که تا سال 2022 چندین معیار را در زمینه تعمیر برآورده می کند. این شرکت متعهد شده است که تحقیقات مربوط به تاثیرات زیست محیطی را که حق تعمیر خواهد داشت، ارائه دهد، انواع بیشتری از قطعات و اسناد موجود را ارائه دهد. برای تعمیر دستگاه های بخش های خصوصی و راههای بهتر برای فعال کردن گزینه های تعمیر محلی برای مشتریان.

فراتر از مایکروسافت، تمایل به وضع قوانین مربوط به حق تعمیر در کنار فناوری افزایش یافته است. در اوایل امسال حتی با اولین لایحه کنگره که به این موضوع پرداخته بود، یک نقطه عطف تاریخی به دست آمد.

سازمان های دیگر، مانند Green Century Funds، اپل را برای اقدامات مشابه در زمینه تعمیر تحت فشار قرار داده اند. در حالی که اپل در سال 2019 با تعمیر مجوز به تکنسین های شخص ثالث، برخی از قابلیت های تعمیر دستگاه ها را از دست داد، گزینه های فعلی هنوز بسیار محدود کننده هستند و همچنان باعث افزایش مشکلات می شوند.

توافق جدید مایکروسافت، همراه با تمرکز جدید گوگل بر پایداری، می تواند نشانه ای از روند جدیدی در این صنعت باشد.