زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه

تاریخ: ۱۴۰۰-۱۲-۱۰
نویسنده: سهیل
مودم اسنپدراگون X70 کوالکام 5G را به اوج می‌رساند

کوالکام به تازگی از اسنپدراگون X70 رونمایی کرده است، آخرین پیشرفت در فناوری مودم 5G خود، که نوید ارائه تجربه 5G حتی بهتری را برای نسل بعدی گوشی های هوشمند و تبلت ها می دهد. X70 که جانشین اسنپدراگون X65 در سری گوشی های هوشمند پرچمدار امسال سامسونگ گلکسی اس 22 است، به لطف هوش مصنوعی جدید از قابلیت های قدرتمندتری برخوردار است.
در واقع، کوالکام اسنپدراگون X70 را به عنوان «اولین هوش مصنوعی 5G جهان» معرفی می‌کند. پردازنده، طراحی شده برای استفاده از یادگیری ماشینی برای ارائه بهترین عملکرد ممکن 5G و همچنین تضمین تأخیر کم و نوع بازده انرژی مورد نیاز برای دستگاه های تلفن همراه است.

آنچه اسنپدراگون X70 ارائه خواهد کرد

در طول چند نسل گذشته تراشه های اسنپدراگون 5G، کوالکام تاکید بیشتری بر دریافت سیگنال داشته است. اسنپدراگون X65 الگوریتم جدیدی را ارائه کرد که با تنظیم پویای قدرت رادیویی بر اساس نحوه نگه داشتن و استفاده از گوشی هوشمند خود، به حداکثر رساندن قدرت سیگنال کمک کرد.
X70 با مجموعه کاملی از ویژگی‌های مبتنی بر هوش مصنوعی که همه چیز را از مدیریت پرتو mmWave و تنظیم آنتن گرفته تا انتخاب شبکه و مصرف انرژی را پوشش می‌دهد، به سطح بعدی می‌رود.

این فقط در مورد به حداکثر رساندن عملکرد نیست. کوالکام همچنین اضافه می کند که X70 از هر باند تجاری 5G از پایه 600 مگاهرتز تا 41 گیگاهرتز پشتیبانی می کند که در بالای طیف mmWave قرار دارد. این به سازندگان گوشی های هوشمند کمک می کند تا بهترین دستگاه های ممکن را برای هر یک از بازارهای جهانی خود بسازند.
اسنپدراگون X70 همان سرعت دانلود 10 گیگابیتی X65 را ارائه می دهد، اما به همراه A.I جدید. ویژگی‌ها، همراه با انباشته شدن 4 برابر داونلینک حامل، آن را به دستیابی به این سرعت‌ها بسیار نزدیک‌تر می‌کند. فن آوری نسل سوم PowerSave و طراحی تراشه 4 نانومتری کوالکام به آن اجازه می دهد تا این کار را با توان بسیار کمتری نسبت به قبل انجام دهد که به معنای عمر باتری بیشتر است.

در بیانیه مطبوعاتی این شرکت، دورگا ملادی، معاون ارشد 5G، پهنای باند تلفن همراه و زیرساخت کوالکام، می‌افزاید که «Snapdragon X70 نمونه‌ای از این است که چگونه ما در حال تحقق پتانسیل کامل 5G هستیم و یک دنیای متصل هوشمند را ممکن می‌کنیم».
اسنپدراگون X70 اواخر امسال در دستان سازنده گوشی های هوشمند قرار خواهد گرفت. این بدان معناست که اولین دستگاه‌هایی که شامل آن می‌شوند می‌توانند تا پایان سال 2022 وارد بازار شوند و منصفانه است که بگوییم احتمالا هسته گوشی‌های هوشمند سامسونگ S23 سال آینده را تشکیل خواهد داد. در همین حال، اپل هنوز اسنپدراگون X65 را پیاده سازی نکرده است. شایعات حاکی از آن است که X65 پاییز امسال به آیفون 14 عرضه خواهد شد، اما این بدان معناست که طرفداران اپل باید تا اواخر سال 2023 منتظر بمانند تا نسل بعدی فناوری مودم 5G را ببینند.