زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه

تاریخ: ۱۴۰۰-۰۷-۲۰
نویسنده: سهیل
چرا رایانه شما ممکن است آپدیت امروز ویندوز 11 را تا اواسط سال 2022 دریافت نکند؟

مایکروسافت در یک پست وبلاگی که امروز منتشر شد، می گوید که راه اندازی ویندوز 11 از امروز به عنوان “آپدیت رایگان رایانه های واجد شرایط ویندوز 10 و رایانه های جدید از پیش نصب شده با ویندوز 11” آغاز می شود. اما این بدان معنا نیست که شما امروز یک اعلان آپدیت را در Windows Update مشاهده خواهید کرد. در حقیقت، ممکن است چندین ماه آن را نبینید.

در ویندوز 11، مایکروسافت “رویکرد مرحله ای” را در پیش گرفته است، که به این معنی است که آپدیت بسیار کند خواهد بود. این متفاوت از شرکت هایی مانند اپل است که به روز رسانی نرم افزار را برای همه به طور همزمان منتشر می کند، اما مایکروسافت اشاره می کند که این کار برای اطمینان از بهترین تجربه ممکن برای همه است.

این شرکت از فناوری های مختلفی برای کمک به تصمیم گیری در مورد زمان هدف گیری ویندوز 11 برای رایانه شما استفاده می کند. این فناوری ها شامل صلاحیت سخت افزاری، معیارهای قابلیت اطمینان، سن دستگاه و “عوامل دیگری است که بر تجربه ارتقاء تأثیر می گذارد”.

بنابراین، چه زمانی کامپیوتر شما به روز رسانی می شود؟ خوب، مایکروسافت اطلاعات زیادی در مورد جزئیات ارائه نداده است. ما می دانیم که این به روزرسانی بر روی دستگاه های Surface و رایانه های جدیدتر متمرکز خواهد شد، اما هیچ نشانه ای در مورد سرعت انجام این کار وجود ندارد.

مایکروسافت اعلام کرده است که انتظار می رود تمام رایانه های شخصی واجد شرایط تا اواسط سال 2022 به روزرسانی شوند. اگر از رایانه شخصی قدیمی (سازگار) استفاده می کنید، این بدان معناست که ممکن است تا شش ماه دیگر منتظر بمانید.

استراتژی انتشار آهسته برای مایکروسافت چیز جدیدی نیست، اما طبق الگوی نحوه به روزرسانی ویندوز 10 برای رایانه ها در دسترس است.

اگر مشتاق هستید ویندوز 11 را امتحان کنید و Windows Update آن را نشان نمی دهد، می توانید رایانه خود را در کانال بتا برنامه Windows Insider ثبت کنید تا آن را دریافت کنید. اما به خاطر داشته باشید که این نسخه دارای نقص و سایر مشکلات است و انجام این عمل توسط مایکروسافت توصیه نمی شود.

در نهایت، شما همچنین می توانید ویندوز را به صورت دستی با استفاده از دستیار نصب و ابزار ایجاد رسانه به روز کنید. این روش هیچ بررسی سخت افزاری انجام نمی دهد، بنابراین مایکروسافت تاکید می کند که شما فقط رایانه های شخصی واجد شرایط را که نیازهای سخت افزاری را برآورده می کنند، به روز می کنید. سازگاری را می توان به تنهایی با استفاده از برنامه PC Health Check، که CPUS شما را بر اساس لیست تأیید شده مایکروسافت بررسی می کند و تعیین می کند که رایانه شما دارای تراشه TPM 2.0 است یا از بوت امن پشتیبانی می کند، بررسی کنید.