زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

تاریخ: ۱۴۰۰-۰۳-۱۷
نویسنده: سهیل
چگونه مهارت های خود را به عنوان یک توسعه دهنده نرم افزار به روز کنیم؟

آیا لازم است که همه چیز را مثل کتابخانه ها، چارچوب ها، برخی از زبان های برنامه نویسی و فناوری های جدید که به طور مدوام به روز می شوند را سریعا بیاموزید؟

این غیرممکن است و البته، شما نباید روی یادگیری همه موارد تمرکز کنید. اما اگر می خواهید در کار خود مثمر ثمر باشید، اگر می خواهید در حرفه خود پیشرفت کنید و از اینکه برای همیشه از یادگیری لذت می برید، اگر می خواهید در بازار کار خود موفق باشید، باید با ترند های جدید به روز شوید. اما یادگیری در صنعت IT پایان ندارد و توسعه دهندگان اغلب با وجود منابع زیادی که به صورت آنلاین در دسترس هستند، احساس سر درگمی می کنند.

در صنعت فناوری هر روز، تعداد زیادی زبان برنامه نویسی، چارچوب، الگوهای طراحی، انواع الگوریتم، استراتژی کدگذاری یا هک منتشر می شود. هر یک از آنها موارد مختلف، موارد مثبت و منفی را دارد و هر یک برای حل یک مشکل خاص مناسب است. حال سوال این است … .. چگونه از همه این اطلاعات را استفاده کنیم و چگونه بهترین استراتژی را برای به روز بودن مداوم در پیش بگیریم؟ در این وبلاگ، ما در مورد این به طور مفصل صحبت خواهیم کرد، و ما برخی از استراتژی ها و نکات را برای به روز نگه داشتن مهارت های خود ارائه می دهیم.

 

 شما برای افزایش مهارت باید برنامه ای داشته باشید!

شما باید استراتژی یا برنامه خود را داشته باشید تا هر چیزی را در صنعت فناوری یاد بگیرید و حرفه خود را ارتقا دهید. بیایید این را با یک مثال مشترک در زندگی واقعی خود مرتبط کنیم. سناریویی را در نظر بگیرید که اضافه وزن دارید و باید لاغر شوید. چگونه می خواهید انجام دهید؟  بیشتر مردم می گویند “من باید کالری خود را کاهش داده و بیشتر ورزش کنم”. اگر این پاسخ شما باشد، برنامه ای برای کاهش وزن نیست. اگر چنین باشد، در هدف بلند مدت برای تناسب اندام شما کار نخواهد کرد. شما باید یک برنامه واقعی داشته باشید که بتوانید آن را دنبال کنید و پیگیری کنید.

به جای پاسخ داده شده در بالا، شما باید برنامه ای داشته باشید که در آن قصد کاهش وزن ندارید اما در مورد از دست دادن چربی و حفظ لاغری بدن تلاش خواهید کرد. شما می توانید این کار را با کاهش کالری خود با 500 کالری در روز، پیروی از رژیم کتوژنیک، چهار بار در هفته دویدن برای افزایش اکسیداسیون چربی و سه بار در هفته برای ایجاد توده عضلانی تا حد ممکن انجام دهید. این یک طرح واقعی است. در توسعه نرم افزار، این نوع برنامه واقعی در جایی کار می کند که شما باید استراتژی خود را داشته باشید تا خود را با ترند جدید به روز کنید. بیایید چند نکته و ایده را برای ادغام این برنامه ها و بهبود دانش شما در صنعت فناوری مطرح کنیم.

 

برای افزایش مهارت وبلاگ ها و خبرنامه ها را بخوانید

یک توسعه دهنده باید این عادت را داشته باشد که حداقل 30 تا 40 دقیقه صبح برخی از وبلاگ ها را بخواند تا اتفاقات دنیای برنامه نویسی را بررسی کند. درست مانند برخی که عادت به خواندن روزنامه دارند، یک توسعه دهنده نیز باید عادت به خواندن وبلاگ های برنامه نویسی و اخبار جدیدترین فن آوری ها و هک ها را داشته باشد. بسیاری از وب سایت های معروفی وجود دارند که یک توسعه دهنده می تواند به طور منظم در مورد آخرین اخبار و ترند های صنعت نرم افزار به روز رسانی کند. این وب سایت ها راه اندازی زبانهای جدید، چارچوب ها، کتابخانه ها یا نسخه های به روز شده نرم افزار را اعلام می کنند. آنها همچنین می توانند اطلاعات  و اخبار را به شما شخصا ایمیل کنند.

خواندن وبلاگ ها نه تنها به شما کمک می کند تا از چیزهای جدید و مهم در دنیای برنامه نویسی مطلع شوید بلکه به یافتن راه حل برای مشکلات مربوط به کار، زبان های برنامه نویسی، ابزارها و فن آوری ها نیز کمک می کند. GeeksforGeeks ، Reddit ، Hacker News ، Medium ، freeCodeCamp برخی از وب سایت های معروف هستند که می توانند برای به روز شدن توسعه دهندگان با تحولات دنیای واقعی مفید باشند.

 

چگونه مهارت های خود را به عنوان یک توسعه دهنده نرم افزار به روز کنیم؟

برای افزایش مهارت کتاب بخوانید

در برنامه نویسی، برخی مفاهیم را با خواندن کتاب های فنی بهتر می توانید متوجه شوید. اگر با زبان یا فناوری خاصی کار می کنید و بیشتر وقت خود را صرف استفاده از آن می کنید، باید کتاب های مربوط به آن را انتخاب کنید. کتاب ها یک منبع عالی برای کاوش عمیق یک موضوع فنی هستند. این به تسلط بر یک فن آوری خاص و حل مشکلات دشوار شغل روزمره شما کمک می کند. ما نمی گوییم که شما فقط باید کتاب های مربوط به کار خود را بخوانید. ایده اصلی این است که حداقل یک کتاب فنی را همیشه در کنار خود داشته باشید و حداقل نیم ساعت در روز در طول زمان استراحت کار خود یا هنگام راه رفتن روی تردمیل در سالن بدنسازی خود، آن را مطالعه کنید.

اگر عادت مطالعه و کار در کتابهای فنی جدید را همیشه حفظ کنید، پایه دانش برنامه نویسی خود را گسترش می دهید. یکی از بزرگترین مزایای مطالعه این کتاب این است که هنگام مطالعه آنها، با تبلیغات، پیوندها، پنجره های بازشو و اعلان ها حواس شما پرت نمی شود. برخی از کتاب های همیشه سبز که باید در تمام طول حرفه خود در زمینه تولید نرم افزار بخوانید، در لینک 10 کتاب برتر که هر برنامه نویس باید یکبار بخواند، ذکر شده است. این پیوند را ببینید، به خواندن کتابهای فنی را عادت کنید، و در زمینه برنامه نویسی و توسعه نرم افزار در سطح بسیار عمیق تری کاوش کنید.

 

دوره های آنلاین را بگذرانید و چیزهای جدیدی را برای یادگیری انتخاب کنید

مهم نیست که توسعه دهندگان تحصیل کرده یا ماهر باشند، همیشه چیزهای جدیدی برای یادگیری در دنیای برنامه نویسی وجود دارند. به عنوان یک توسعه دهنده همیشه کنجکاو باشید که چیز جدیدی یاد بگیرید و برای چیز بعدی که باید یاد بگیرید برنامه ریزی کنید. می توانید دوره های آنلاین بگذرانید یا می توانید برخی از آموزش های آنلاین ویدئویی را تماشا کنید. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که مهارت فعلی خود را ارزیابی کنید و تصمیم بگیرید که تا کجا می خواهید پیش بروید. این به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که چه چیزهایی را باید یاد بگیرید و کدام دوره یا آموزش آنلاین برای یادگیری موضوع جدید بهتر است. دوره های آنلاین نه تنها به آپدیت بودن مهارت های شما کمک می کنند بلکه باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شما نیز می شوند.

 

هر توسعه دهنده نرم افزار باید برای تماشای برخی سخنرانی های ویدئویی که برای شغلشان مفید است، زمان خاصی را اختصاص دهد. برخی از دوره ها پولی هستند، برخی دیگر رایگان در دسترس هستند، برخی نیز گواهینامه ای را ارائه می دهند که می تواند به CV شما اضافه شود. اگر به طور مداوم این کار را روزانه انجام دهید، از دیدن دانش و مهارت خود در طی چند ماه بعد شگفت زده خواهید شد. باید مطمئن شوید که دوره آموزشی که قرار است بگذرانید برای هدف خاصی که در ذهنتان دارید موثر باشد. نیازی به یادگیری برخی از موضوعات یا فناوری که در آینده هرگز استفاده نخواهید کرد، نیست.

 

چگونه مهارت های خود را به عنوان یک توسعه دهنده نرم افزار به روز کنیم؟

برای افزایش مهارت در رویدادها، کنفرانس ها و گردهمایی ها شرکت کنید

بیشتر اوقات شغل توسعه دهندگان نرم افزار شامل نشستن طولانی مدت و کار بر روی چندین پروژه است. با توجه به این برنامه، آنها اغلب به عنوان یک فرد منزوی یا کمتر اجتماعی به نظر می رسند. اما محدود به شبکه های آنلاین بودن همیشه به پیشرفت در حرفه کمک نمی کند. ارتباط با افراد همفکر در یک رویداد، کنفرانس یا گردهمایی متفاوت به اندازه اجرای عملی پروژه در محل کار مهم است. این رویدادها به توسعه دهندگان کمک می کنند تا در محیط جامعه فنی به طور گسترده ای فکر کنند.

اگر به افرادی که در زمینه فروش و بازاریابی کار می کنند نگاه کنید، اطمینان، شبکه قوی و نگرش متفاوت آنها نسبت به شبکه را مشاهده خواهید کرد. به عنوان یک توسعه دهنده، شما همچنین باید یک اتحاد قوی با افراد همفکر داشته باشید. برای ساخت این اتحاد باید در رویدادها، کنفرانس ها یا گردهمایی ها شرکت کنید. شما می توانید در هر رویداد محلی یا برخی از نشست های غیر رسمی که در شهر شما اتفاق می افتد شرکت کنید و درک فوق العاده ای از یک فن آوری یا ترند خاص کسب کنید.

یکی از بزرگترین مزایای حضور در این رویدادها این است که می توانید به صورت رو در رو سوال بپرسید و با افرادی که در صنعت مشغولند اتحادی بسازید. چیزهایی که تحت تأثیر مهارت و درک بسیار بیشتری قرار می گیرند، وقتی می بینید که یک متخصص کاملاً فنی به عنوان سخنران در مقابل شما به طور زنده برخی موضوعات فنی و نوآوری را نشان می دهد، تجربیات خود را به اشتراک می گذارند، به مخاطبان پیشنهاد می کنند که چرا باید از این فن آوری خاص استفاده کنند، چرا برنامه نویسان باید کد خود را به روشی خاص بنویسند، یا اینکه چرا آنها از یک فناوری به فناوری دیگر تغییر مسیر داده اند. بنابراین Meetups یا سازمان های منطقه خود را بررسی کنید، به یک عضو فعال در انجمن IT تبدیل شوید و در رویدادهای آنها شرکت کنید.

 

 کدگذاری زیادی انجام دهید و روی پروژه های جانبی کار کنید

هرچه بیشتر کد بزنید، در توسعه نرم افزار بهتر می شوید. در برنامه نویسی، این یکی از بهترین روش ها برای به روز نگه داشتن مهارت های برنامه نویسی است. منطقی نیست که فقط وقت خود را صرف درک مطالب تئوری و بدون انجام هرگونه کار عملی کنید. مهم نیست که چه تعداد کتاب یا وبلاگ خوانده اید، مهم نیست که چند آموزش یا دوره آنلاین داشته باشید، اگر دانش خود را به طور عملی در برخی از پروژه های دنیای واقعی اعمال نکنید، قادر به یادگیری بهتر موارد موجود نخواهید شد. به عنوان یک توسعه دهنده، شما همیشه باید مقداری از وقت خود را هر روز برای کار در برخی از پروژه های جانبی اختصاص دهید.

 

هنگامی که با برخی از فن آوری های جدید، چارچوب ها، الگوی طراحی یا استراتژی کدگذاری آشنا شدید، آن را به تنهایی امتحان کنید. شما با فن آوری خاص ارتباط قوی خواهید داشت و ایده ای خواهید داشت که چگونه کارها در پروژه های واقعی کار می کنند. اگر عادت داشته باشید که هر روز کد بنویسید و روی پروژه های جانبی کار کنید، با زبان برنامه نویسی یا کتابخانه ای که به تازگی آموخته اید، دانش و ارتباط طولانی مدت خواهید داشت.