زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه

تاریخ: ۱۴۰۰-۰۸-۰۳
نویسنده: سهیل
کارت حافظه جدید 2 ترابایتی ایکس باکس گرانتر از Xbox Series S است

کارت های حافظه جدید Seagate ایکس باکس به بازیکنان امکان دسترسی به 512 گیگابایت یا 2 ترابایت حافظه اضافی را می دهد، در حالی که قیمت آن 400 تا 100 دلار بیشتر از قیمت خرید ایکس باکس سری S برای مشتریان است. اگر بازیکنان بخواهند حافظه ایکس باکس خود را با حجم فوق العاده 2 ترابایتی تقویت کنند، آنها باید مایل به پرداخت این هزینه باشند.

مانند کارت عادی 1 ترابایتی این کنسول، این دو کارت نیز توسط Seagate ساخته شده اند و به طور یکپارچه با بازی های نسل بعدی کار می کنند، به این معنی که بازیکنان با انتشار عناوین جدید در ذخیره سازی گسترده خود مشکلی نخواهند داشت. کارت 512 گیگابایتی که 140 دلار قیمت دارد در اواسط نوامبر راه اندازی می شود و از امروز برای پیش خرید در دسترس است. مدل 2 ترابایتی قرار است در ماه دسامبر عرضه شود و از ماه آینده برای پیش خرید در دسترس خواهد بود.

با این حال، قیمت کارت های حافظه جدید Xbox با توجه به قیمت استاندارد سخت افزارهای مشابه بسیار بالا است. کارت های حافظه در اصل فقط SSD های PCIe Gen 4 NVMe هستند، درایو رایانه ای که در رایانه های بازی امروزی بسیار رایج شده است. در حقیقت، دارندگان PS5 که می خواهند فضای ذخیره سازی کنسول خود را افزایش دهند تنها می توانند این کار را با یکی از این درایوها انجام دهند.

در حال حاضر، Samsung 980 Pro PCIe Gen 4 NVMe SSD 2 ترابایتی، یکی از بهترین مدل های درایو M.2 در بازار، کمی بالاتر از 350 دلار قیمت دارد. البته، صاحبان PS5 راحتی و سهولت استفاده از کارت حافظه را ندارند. درایوهای آنها را نمی توان به سادگی حمل یا به کنسول دیگری متصل کرد.