زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه

تاریخ: ۱۴۰۰-۰۵-۱۳
نویسنده: سهیل
گوشی های پیکسل 6 و پیکسل 6 پرو با تراشه جدید وارد بازار می شوند

پیکسل 6 و پیکسل 6 پرو در پاییز عرضه می شوند و هر دو از اولین پردازنده سفارشی گوگل به نام Tensor استفاده خواهند کرد. اگرچه این گوشی ها هنوز به طور کامل آشکار نشده اند، اما گوگل این گوشی ها را پیش نمایش کرده و به آنچه که باید از طراحی و دوربین انتظار داشته باشیم اشاره کرده است. با این حال، اگر به دنبال Google Pixel Fold هستید، متأسفانه فعلاً در مورد آن اطلاعاتی وجود ندارد.

Google Tensor چیست؟ بر اساس گفته گوگل این یک پردازنده سفارشی برای مدیریت بهتر استفاده از هوش مصنوعی (A.I.) و یادگیری ماشینی – دو نقطه قوت گوگل – در تلفن ها و کمک به ارائه ویژگی های جدید به آنها طراحی شده است. جالب تر اینکه Tensor مخصوص فناوری عکاسی محاسباتی گوگل طراحی شده است که در گذشته دوربین های پیکسل را به برنده های میدان رقابت با دیگر گوشی ها تبدیل کرده است.

گوگل در مورد اینکه Tensor دقیقاً چه چیزی را در خارج از دوربین فعال می کند، به جزئیات توضیح نداده است، اما می گوید با تراشه امنیتی Titan M2 کار می کند تا از امنیت بالایی برخوردار باشد و تجربیات شخصی جدیدتری را در سیستم تشخیص صدا به ارمغان بیاورد. Google Assistant همیشه در گوشی های Pixel برجسته است و به نظر می رسد تراشه Tensor توانایی آن را بیشتر می کند، زیرا تراشه Tensor دستورات صوتی، زیرنویس، ترجمه و نوشتار را بهبود می بخشد.

از لحاظ سخت افزاری چطور؟ پیکسل 6 و پیکسل 6 پرو از آلومینیوم ساخته می شوند که دارای روکش آلومینیومی مات برای پیکسل 6 استاندارد و قاب صیقلی برای پیکسل 6 پرو است. هر مدل در سه رنگ متفاوت عرضه می شود و ظاهراً سخت افزار جدید با طراحی “Material You” اندروید 12 مطابقت دارد و سخت افزار و نرم افزار را برای یک محصول منسجم تر که استفاده از آن طبیعی به نظر می رسد، کنار هم قرار می دهد.

دوربین ها توسط گوگل به سنسورهای بسیار بزرگتر از قبل ارتقا خواهند یافت، که به معنی طراحی مجدد ماژول دوربین بر روی بدنه است. بر اساس یک پست توییتری از حساب MadebyGoogle، Pixel 6 Pro دارای سه دوربین خواهد بود و یکی از آنها تله فوتو است که زوم اپتیکال 4 برابر را ارائه می دهد. اما پیکسل 6 دوربین تله فوتو ندارد. هر دو دارای یک دوربین سلفی هستند که در قسمت بالای صفحه نمایش تنظیم شده است. همچنین پیکسل 6 پرو دارای بدنه بیشتری در بالای ماژول دوربین نسبت به پیکسل 6 استاندارد است.

این پیش نمایش جذاب از Pixel 6 و Pixel 6 Pro ما را برای فهمیدن جزئیات بیشتر هیجان زده می کند. این گوشی در حال تبدیل شدن به جدیدترین گوشی Pixel است و وعده تنها یک دوربین بهبود یافته به این معنی است که نمی تواند به زودی به بازار بیاید. با این حال، گوگل جزئیات دقیق تری اعلام نکرده است، فقط اینکه تلفن های جدید Pixel در پاییز عرضه می شوند. Pixel 5 برای اولین بار در 15 اکتبر 2020 معرفی شد، بنابراین منطقی است که انتظار داشته باشیم گوشی های Pixel 6 امسال در همان زمان عرضه شوند.