زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه

تاریخ: ۱۴۰۰-۰۳-۰۵
نویسنده: سهیل
10 دستگاه هوشمند محبوب IOT خانگی در سال 2020

خانه شما مکان مقدس شماست. این مکانی است که بعد از یک روز کاری طاقت فرسا به آنجا برمی گردید. همچنین مکانی است که در آن با دوستان و خانواده خود سرگرم می شوید! پس اگر بتوانید خانه خود را جالبتر کنید چه می کنید؟  اگر چراغ هایی داشته باشید که متناسب با مود شما تغییر کند چه می کنید؟ و اگر قفل های هوشمند و دوربین درب ورودی وجود داشت تا بتوانید از ورود افراد به خانه خود مطلع شوید چطور؟ همچنین می توانید یک دماسنج هوشمند برای کنترل خودکار دما و یک مانیتور کیفیت هوا برای بررسی سطح آلودگی داشته باشید. و دستیارهای شخصیتی خود را الکسا یا Google Home فراموش نکنیم! همه اینها با استفاده از دستگاه های مختلف اینترنت اشیا خانگی امکان پذیر است که این روزها بسیار ترند هستند!

می توانید با استفاده از این دستگاه های هوشمند اینترنت اشیا خانه خود را به خانه ای هوشمند تبدیل کنید که در آن هر دستگاه به دستگاه های دیگر متصل شده و تحت کنترل مرکزی شما باشد. این دستگاه ها این روزها محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند زیرا به شما امکان آزادی کامل می دهند تا خانه خود را همانطور که می خواهید شخصی سازی کنید. در واقع، این دستگاه های اینترنت اشیا چنان محبوب هستند که در هر ثانیه 127 دستگاه جدید به اینترنت متصل می شوند. بنابراین بیایید محبوب ترین دستگاه های IoT خانگی این روزها را بررسی کنیم.

 

 1. دستگاه هوشمند Google Home

Google Home محبوب ترین دستیار شخصی خارج از خانه است! می توانید سوالاتی مانند “امروز غروب خورشید چه زمانی است؟”. یا “دستور پاستا چیست؟”  را بپرسید یا می توانید آهنگ های مورد علاقه خود را پخش کنید. Google Home  همچنین می تواند به شما در مدیریت برنامه خود، تنظیم هشدار برای هر جلسات مهم، پخش اخبار برای شما و موارد دیگر کمک کند. اگر سرگرمی می خواهید، Google Home همچنین می تواند با Chromecast  ارتباط برقرار کند تا بتوانید از فیلم ها و نمایش های Netflix در صفحه تلویزیون بزرگ خود لذت ببرید. و نکته مهم این است که شما می توانید همه این کارها را فقط با استفاده از صدای خود و گفتن “Ok Google” انجام دهید! طیف گسترده ای از دستگاه های Google Home برای شما در دسترس است علاوه بر Google Home استاندار انواع دیگر آن از جمله Google Home Mini و Google Home Max موجود است.

 

 1. دستگاه هوشمند آمازون اکو پلاس

اگر Google مناسب شما نیست، پس به سراغ Amazon Echo Plus بروید! اکو پلاس همچنین یک دستگاه هوشمند همراه با الکسا، دستیار شخصی شما از آمازون است. الکسا می تواند به تمام سوالاتی که می توانید بپرسید، از سوالات عمومی گوگل گرفته تا درجه حرارت خارج از خانه تا تنظیم هشدارها و پخش موسیقی مورد علاقه شما، پاسخ دهد. فقط بگویید “سلام الکسا” و الکسا به هر سوالی پاسخ می دهید  Amazon Echo! Plus همچنین با سایر دستگاه های Echo که ممکن است متعلق به شما باشد مانند Echo Dot، Echo Studio،Echo Loop  و غیره سازگار است. همچنین می توانید از Fitbit،NextThere  و غیره با Amazon Echo Plus خود استفاده کنید.

 

10 دستگاه هوشمند محبوب IOT خانگی در سال 2020

 1. آژیر دود هوشمند Nest

اگر دزدگیر دود شما بتواند به شما هشدار دهد اگر خطری وجود دارد، چه می کنید؟  به جای بوق سیگنال، اگر دزدگیر دود شما به آرامی به شما بگوید که آیا دود نان تست سوخته یا چیزی خطرناک تر مانند مونوکسید کربن در هوا وجود دارد، چه می کنید؟  همه اینها را می توان با استفاده از هشدار دود Nest به دست آورد. این آژیر دارای یک چراغ سبز است که نشان می دهد همه چیز به درستی کار می کند، نور زرد در هنگام دود ناچیز، و یک چراغ قرمز همراه با یک زنگ خطر اگر مسئله جدی تری باشد. دزدگیر دود حتی به شما می گوید که مشکل خانه شما کجاست!

 

 1. Nest Learning Thermostat

یک دماسنج ممکن است گاهی اوقات بسیار آزار دهنده باشد. شاید وقتی بیرون هوا خنک است دما را روی بالا قرار دهید اما وقتی بیرون گرم می شود احساس گرما کنید و باید دوباره دما را به صورت دستی تغییر دهید. اما اگر یک دماسنج  هوشمند مانند ترموستات Nest Learning داشته باشید چه می کنید؟  بعد از اینکه چند بار دما را روی این ترموستات تنظیم کردید، تنظیمات شما را یاد می گیرد و به طور خودکار دما را با توجه به آنها تغییر می دهد. همچنین زمانی که در خانه  نیستید دما را تغییر می دهد تا در حد امکان انرژی صرفه جویی کنید و هزینه های خود را پایین بیاورید! با استفاده از تلفن هوشمند یا لپ تاپ خود می توانید دماسنج خود را به راحتی کنترل کنید.

 

 1. سیستم روشنایی هوشمند فیلیپس

اگر چراغ های خانه شما بتوانند روحیه شما را منعکس کنند چه می کنید؟  آیا ممکن است هنگام مطالعه نورکافی داشته باشید اما هنگام تماشای فیلم چراغ های کم نور و تاریک؟ و حتی چراغ های صورتی هنگام مهمانی روشن شوند ! این مطمئناً با استفاده از سیستم های اصلی روشنایی در خانه امکان پذیر نیست اما می توانید با استفاده از سیستم روشنایی Philips Hue به این ویژگی دست پیدا کنید.

این اساساً یک نورپردازی هوشمند است که می توانید متناسب با روحیه خود تغییر دهید. و فیلیپس حدود 16 میلیون رنگ را ارائه می دهد تا مطمئن باشید آنچه را که نیاز دارید پیدا خواهید کرد. وسایل روشنایی مختلفی نیز وجود دارد که می توانید از قبیل لامپ، چراغ رومیزی، نوارهای روشنایی، لامپ های کف، نور افکن، چراغ های معلق، چراغ های دیواری و … انتخاب کنید و می توانید همه این چراغ ها را با استفاده از کلید Hue Dimmer  کنترل کنید.

 

10 دستگاه هوشمند محبوب IOT خانگی در سال 2020

 1. قفل هوشمند آگوست

قفل هوشمند آگوست بعد از اینکه از خانه خارج شدید قفل می شود و هنگام بازگشت قفل درب ورودی را باز می کند! این یک قفل خودکار است که پس از مدت زمان مشخصی که می توانید روی برنامه آگوست یا Apple Watch تنظیم کنید، درب را به طور خودکار قفل می کند. در هنگام بازگشت نیز به دلیل برنامه ریزی به طور خودکار در باز می شود. همچنین می توانید کلیدهای مهمان مجازی ایجاد کنید که می توانید در اختیار افراد دیگر قرار دهید تا بتوانند در شما را باز کنند. و هیچ فرصتی برای هک شدن قفل شما وجود ندارد. August Smart Lock از ویژگی های رمزگذاری، احراز هویت و شناسایی بیومتریک استفاده می کند تا مطمئن شود هیچ فرد غیرمجازی نمی تواند وارد خانه شما شود.

 

 1. دستگاه هوشمند August Doorbell Camera Pro

اگر بخواهید افرادی را که خارج از منزل شما و در اطراف در هستند را کنترل کنید، چه می کنید؟  خوب، شما همیشه می توانید از چشمی درخود استفاده کنید اما اگر در خانه نباشید چطور؟  در آن شرایط، بهترین گزینه August Doorbell Camera Pro است که 24/7 درب ورودی شما را کنترل کرده و وضوح دوربین HD را برای شما فراهم می کند. همچنین در صورت خاموش شدن سنسورهای حرکتی به معنای ورود شخصی به شما اطلاع داده می شود. و اگر در خانه نیستید، می توانید از راه دور درب اتاق را باز کنید و Doorbell Camera Pro خود را با قفل هوشمند آگوست مرتبط کنید. و حتی نورافکن های داخلی نیز در Doorbell Camera Pro  وجود دارد که وضوح بالای فیلم را حتی در شب نیز فراهم می کند. بنابراین اکنون هیچ عکس شب تاری وجود ندارد!

 

 1. مانیتور هوشمند کیفیت هوا Foobot

این روزها کیفیت هوا در سراسر جهان بدتر و بدتر می شود. اما حداقل با استفاده از مانیتور کیفیت هوا Foobot می توانید اطمینان حاصل کنید که هوای با کیفیت خوبی در خانه خود دارید! این مانیتور با استفاده از هوش مصنوعی و حسگرهای هوشمند در ساختمان از کیفیت هوای آن پی می برند و سپس آن را اصلاح می کنند تا در سطح قابل قبولی قرار گیرد. این دستگاه عوامل مختلفی مانند تغییر درجه حرارت در فضای باز، افزایش سطح آلودگی، تعداد افراد در یک ساختمان و کل انرژی مورد استفاده را بررسی می کند. مانیتور کیفیت هوا Foobot هم برای خانه های مسکونی و هم دفاتر خدمات برای ارائه اطمینان از کیفیت مناسب هوا ارائه می شوند.

 

10 دستگاه هوشمند محبوب IOT خانگی در سال 2020

 1. ربات موبایل هوشمند Kuri

آیا فکر می کردید روبات ها فقط ماشین های فانتزی هستند که در شرکت های با فناوری پیشرفته مورد استفاده قرار می گیرند؟ خوب، ربات موبایل Kuri یک ربات بسیار زیبا است که می توانید برای خانه خود بخرید! Kuri  شخصیت خاص خود را دارد و عاشق رقصیدن است. همچنین در صورت نیاز به شارژ، به طور خودکار به درگاه شارژ خود باز می گردد. عمدتا، Kuri هر در یک فایل ذخیره کنید. همچنین به ربات بیشتر در مورد شما و شخصیت شما اطلاعات داده می شود. در مجموع،  Kuri یک وسیله جالب برای خانه شما است که برای برخی از سرگرمی ها عالی است.

 

 1. . Samsung SmartThings Hub

بسیاری از دستگاه های هوشمندی وجود دارند که در اینجا توسط طیف گسترده ای از فروشندگان مختلف ارائه شده است. اما اگر می خواستید همه این دستگاه های هوشمند واقعاً با هم کار کنند و یک خانه هوشمند واقعاً بی نقص ایجاد کنند، چه می کنید؟  اینجاست که . Samsung SmartThings Hub  وارد بازار می شود! این هاب می تواند به صورت بی سیم با بسیاری از دستگاه های هوشمند ترکیب شود تا بتوانید آنها را با استفاده از تلفن های هوشمند Android  یا iOS خود کنترل کنید. اینها بسیاری از دستگاه های اینترنت اشیا در این لیست هستند که SmartThings Hub می تواندآنها را کنترل کند:

از جمله Google Home، Amazon Echo Plus، Philips Hue Lighting System  و غیره کنترل کند. شما همچنین می توانید Samsung SmartThings Hub را با الکسا یا دستیار Google ترکیب کنید وهرکاری که می خواهید فقط دستور دهید تا انجام شوند!

 

 نتیجه

اکنون که همه این وسایل خانگی اینترنت اشیا را مشاهده کردید، می توانید نتیجه بگیرید که کدام یک را می خواهید امتحان کنید. ممکن است از قبل Google Home یا Amazon Echo  داشته باشید زیرا بسیار محبوب هستند اما گزینه های زیادی برای کاوش وجود دارند. اگر مراقب سلامتی هستید می توانید Foobot Monitor Quality Monitor یا اگر می خواهید از موقعیت های خطرناک در امان باشید از Nest Smoke Alarm.

اگر می خواهید از خانه خود در مقابل مزاحمان ناخواسته محافظت کنید، قفل هوشمند آگوست و دوربین  Door bell گزینه های خوبی هستند. و اگر می خواهید کمی لذت ببرید، به دنبال ربات موبایل Kuri بروید!