زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه

تاریخ: ۱۴۰۰-۰۴-۲۶
نویسنده: سهیل
21H2 آخرین بروزرسانی بزرگ ویندوز 10

مایکروسافت به تازگی Windows 10 21H2، دومین به روزرسانی بزرگ ویندوز 10 را در این تقویم امسال، رونمایی کرد. مدتی است که شایعه شده است، این به روزرسانی مربوط به 1.3 میلیارد دستگاهی است که سیستم عامل را اجرا می کنند و نوید می دهد که “به محافظت و بهره وری مردم و سازمان ها کمک کند”. این ورژن اواخر امسال در کنار ویندوز 11 منتشر خواهد شد و مجدداً برنامه مایکروسافت برای پشتیبانی از ویندوز 10 تا 2025 را تأیید می کند.

مایکروسافت نکات خاصی را وارد این ورژن نکرده است، اما ویندوز 10 نسخه21H2  تقریباً شبیه Windows 10 May 2021 Update است که روند آن را ادامه داده است. انتظار بسیاری از ویژگی های بزرگ را نداشته باشید و به دنبال رفع اشکال باشید. که فقط سه ویژگی جدید در این نسخه وجود دارد و بیشتر به بهره وری، مدیریت و امنیت اختصاص دارد.

اولین ویژگی شامل افزودن پشتیبانی از استاندارد WPA3 H2E به ویندوز 10 برای افزایش امنیت Wi-Fi است. ویژگی دوم شامل Windows Hello for Business از مدل های ساده سازی شده بدون رمز عبور برای دستیابی به حالت اجرا در عرض چند دقیقه است. سرانجام، پشتیبانی از پردازنده گرافیکی برای Windows Subsystem for Linux (WSL) و Azure IoT Edge برای Linux در استقرار ویندوز وجود دارد.

جان کابل، معاون برنامه، مدیریت برنامه، خدمات ویندوز و تحویل آنها گفت: “امروز، ما به روز رسانی ویژگی بعدی ویندوز 10 را معرفی می کنیم: Windows 10 21H2. ویندوز با وجود در محیط های کاری، یادگیری و سرگرمی، نقش مهمی در زندگی مردم ایفا می کند. ”

مایکروسافت Windows 10 21H1 را با استفاده از همان Windows Update با روش های قبلی تحویل می دهد. اگر از نسخه های جدیدتر ویندوز 10 استفاده می کنید، به محض اینکه در نیمه دوم تقویم امسال در دسترس قرار گرفت، به روزرسانی دقیقاً مانند یک پچ امنیتی معمولی نصب می شود. نصب آن خیلی طولانی نمی شود مگر اینکه از نسخه قدیمی ویندوز 10 استفاده کنید.

Windows 10 21H2 ابتدا در برنامه Windows Insider تست بتا می شود. مایکروسافت آن را به کانال Release Preview عرضه می کند، اما فقط کسانی که به دلیل عدم امکان اجرای ویندوز 11 از کانال Beta برنامه منتقل شده اند، ویژگی های جدید بلافاصله در دسترس آنها نخواهند بود. اولین نسخه Windows 10 21H2 با یک لیست طولانی از پیشرفت ها در حال حاضر برای کسانی که آن را می خواهند در دسترس است.