زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه

تاریخ: ۱۴۰۰-۰۲-۲۱
نویسنده: سهیل
Bird One؛ اسکوتر برقی زیبا اما گران!

بررسی اجمالی

Bird یکی از معروف ترین برند های اسکوتر است، که عمدتا برای سواری به مردم  اجاره می دهد. در بسیاری از کشور های جهان می توانید از تلفن هوشمند خود برای اجاره چنین وسیله نقلیه ای استفاده کنید و به خیابان ها بیایید. شما می توانید یکی از اسکوتر های برقی این برند را نیز خریداری کنید تا به صورت خصوصی نیز داشته باشید و  Bird One یکی از این مدل هاست.

خوب شما می توانید یک  Bird One بخرید، اما برای رسیدن به این مرحله شما باید این مقالعه را تا انتها بخوانید و معایب را ملاحظه کنید. به همین علت این مقاله را دو دقیقه ای طراحی کرده ایم که شما زودتر به نتیجه برسید، وگرنه برای بررسی این محصول باید مقاله ی کامل تری را مطالعه کنید.

نکات منفی

اولا، Bird One بسیار گران است و شما می توانید یک اسکوتر برقی خوب را با نصف قیمت این محصول خریداری کنید و برچسب قیمت Bird One نشان دهنده برتری آن نیست.

دوما، استفاده از Bird One به برنامه Bird بستگی دارد که از آن برای بازکردن قفل، روشن کردن چراغ ها و سایر عملکرد های دیگر استفاده می کنید. این برنامه در بهترین حالت خود، اغلب از اسکوتر جدا می شود و یا اندازه باتری غلطی را نشان می دهد.

برخلاف اکثریت اسکوتر های برقی، Bird One نمایشگری ندارد که سرعت فعلی یا وضعیت باتری را به شما بگوید و هیچ حالت سواری که سرعت شما را کنترل کند وجود ندارد. به هرحال این مسئله آزاردهنده خواهد بود، اما با توجه به اینکه حداکثر سرعت Bird One در چندین کشور بیش از حد مجاز است، باید منتظر محدودیت و ممنوعیت آنها باشیم.

تنظیمات دستی

Bird One را باید خودتان تنظیم کنید، مانند اکثر اسکوتر های برقی، اما کار ما با آن دشوار تر از هر وسیله نقلیه ی دیگری است که آزمایش کردیم. در نتیجه، آزمایش ما به یک دست فرمان لرزان منتهی شد و با توجه به اینکه با تجربه ترین آزمایشگران اسکوتر ما نمی توانستند آن را به درستی تنظیم کنند، تصور می کنیم که اکثر افراد نیز چنین تجربه ای داشته اند.

Bird One قابلیت جمع شدن ندارد و حمل و نقل آن آسان نیست، پس بنابراین اگر لازم است آن را از پله ها بالا یا پایین ببرید با مشکل رو به رو خواهید شد. اینها فقط موراد بزرگتری هستند که ما با Bird One رو به رو هستیم و هر کدام برای کسر ستاره از درجه محبوبیت آن کافی است. حتی اگر بتوانید از یک یا دو مشکل آن چشم پوشی کنید باز هم با مشکلات دیگری مواجه هستید. سوار شدن بر Bird One یک تجربه استرس زا بود، تجربه ای که ما هربار بعد از شروع به کار با آن، عصبانی می شدیم.

اگر فقط Bird One را برای سواری اجاره کنید، بسیاری از مشکلات ما برای شما پیش نخواهد آمد.

Bird One؛ اسکوتر برقی زیبا اما گران!

نکات مثبت

منصفانه بگوییم، Bird One دارای یک یا دو ویژگی خوب نیز هست. Bird One یکی از بهترین اسکوتر های برقی است که ما آن را بررسی کرده ایم، بنابراین برای افراد با رفت و آمد طولانی تر مناسب است و سرعت شتاب آن برای شروع راحت عالی ست.

با این حال این ویژگی ها برای بهبود تجربه قبلی موثر نمی باشد. اگر یک اسکوتر برقی ایمن نباشد, عملا به درد نمی خورد و ما هنگام امتحان Bird One احساس خطر شدیدی کردیم ( عنی ایمنی بسیار کمی داشت). در نتیجه توصیه برای خرید این محصول کمی دشوار است.

قیمت و موجودی  Bird One

اسکوتر برقی Bird One همان مدلی است که در صورت استفاده از برنامه اجاره اسکوتر Bird در بسیاری از شهر ها پیدا خواهید کرد، این فقط نسخه خرده فروشی این محصول است.

شما می توانید اسکوتر برقی Bird One خود را با قیمت 1299 دلار یا 999 پوند خریداری کنید که با توجه به اسکوتر مخصوص بچه ها بسیار گران است، زیرا می توانید با نصف همین قیمت یک اسکوتر عالی از بازار خریداری کنید، با این وجود وسیله نقلیه گرانتر از Bird One نیز در بازار موجود است. بدون شک به علت قیمت بالای آن انتظار کارایی با کیفیت بالایی نیز دارید، اما با ریسک خراب کردن بقیه این بررسی، مطمئن نیستیم که Bird One چنین چیزی را ارائه دهد.!

Bird One؛ اسکوتر برقی زیبا اما گران!

طراحی Bird One

اگر Bird One یک پرنده بود، کبوتر می شد (منظور از نظر قشنگی بیشتر از کبوتر نمیشد)، زیرا از نظر طراحی کاملا در سطح متوسطی قرار دارد. ابعاد پایه آن 46 *118 سانتی متر است و ارتفاع دستگیره ها تا 118 سانتی متر می رسد. وزن آن حدود 17.5 کیلو گرم است که در بالاترین حد متوسط است. حداکثر وزن متحمل 100 کیلو گرم است که فقط به یاد داشته باشید، که این وزن شامل خود شما و وسایلی است که با خود حمل می کنید. این اسکوتر برخلاف اکثر رقبای خود جمع نمی شود، که در بخش قابلیت حمل بیشتر به آن می پردازیم.

دستگیره های لاستیکی برای سهولت در نگهداری آنها کمی مخروطی شکل است و گرچه راحت ترین دسته در جهان نیستند، ما از بدتر از اینها هم استفاده کردیم. به علاوه به نظر می رسد دوام آنها از بیشتر موارد مورد استفاده، بیشتر است.

در وسط دسته فرمان، در بالای ساقه اسکوتر مخصوص بچه ها، یک جعبه پلاستیکی بزرگ که در اکثر اسکوتر ها محل صفحه نمایش می باشد تا اندازه سرعت و باتری باقی مانده و اینکه شما در کدام حالت سوار هستید را نشان دهد، در جعبه کنترل اسکوتر فقط دو LED وجود دارد که به شما می گوید اسکوتر در شارژ است یا خیر.

این نشان دهنده این است که شما حین سواری با Bird One نمی دانید سرعت شما چقدر است و چقدر شارژ باقی مانده است.

چراغ ها

در قسمت فرمان نیز یک زنگ و یک ترمز در سمت چپ، یک چراغ در جعبه مرکزی و پدال گاز و کد QR در سمت راست قرار دارد. مورد دوم برای اسکن اسکوتر به کار می رود، پس از آن هدف این است که اسکوتر شما بیشتر شبیه به اجاره ای باشد تا شخصی.

وجود چراغ رو به جلو با چراغ قرمز عقب منعکس می شود، که هنگام استفاده چشمک می زند.

عرض چرخ های جلو و عقب 22.8 سانتی متر یا 9 اینچ است و هر دو فوق العاده محکم احساس می شوند. به طور کلی اسکوتر دارای درجه IP34 است، به این معنی که قسمت داخلی آن با مواد جامد بالای 2.5 میلی متر محافظت می شود و از هر طرف آب پاشیده می شود. Bird  توصیه می کند که در باران شدید سوار اسکوتر نشوید، اما می توان در باران با قطرات نم نم استفاده کرد.

مانند اکثر اسکوتر های برقی، هنگام خرید Bird One باید ساقه دسته را خودتان با یک اچار آلن به تخته وصل کنید. با وجود اینکه این فرایند معمولا آسان است، ما با Bird One این کار را دشوار می دانیم، زیرا هر چه قدر پیچ و مهره ها را ببندیم، باز هم استفاده از آن نگران کننده است.

ما چندین بار آن را باز و بسته کردیم، اما هرگز نتوانستیم احساس ایمنی و سفتی را در ساقه  ایجاد کنیم. از آنجایی که به مونتاژ اسکوتر ها عادت کرده ایم و حتی در کنار هم قرار دادن اسکوتر ها با مشکل رو به رو بوده ایم، باید تصور کنیم که اکثر آنها با همین مورد مشکل دارند. این مسئله عظیمی برای Bird One است، زیرا لرزش فرمان باعث می شود که دستگاه کاملا نا امن باشد، در بخش سوار کاری بیشتر به این موضوع می پردازیم.

  • Bird One را بخرید اگر…..

شما رفت و آمد طولانی دارید

اگر Bird One چیزی برای رقابت خود داشته باشد، کاهش مسافت پیمایشی و هزینه های رفت و آمدی است. برای برخی ممکن است برای رفتن به کار مسافت زیادی طی کنند پس این اسکوتر مناسب آنهاست.

منزل شما در هم کف قرار دارد

اگر مجبور نیستید Bird One را به خانه ببرید و یا برای حمل و نقل آن از پله ها بالا یا پایین ببرید انتخاب خوبی است وگرنه جمع نشدن آن برای حمل می تواند مشکل بزرگی برای شما باشد.

  • نخرید اگر…

شما در استفاده از اسکوتر های برقی مبتدی هستید.

اگر قبلا هرگز از اسکوتر های برقی استفاده نکرده اید، در سر و هم کردن اسکوتر و استفاده از آن نیز مشکل خواهید داشت.

بودجه کمی دارید

Bird One  ارزان نیست و اگر یک اسکوتر ارزان قیمت یا سطح پایین می خواهید، گزینه های بهتری وجود دارد که می توانید پیدا کنید.