زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه

تاریخ: ۱۴۰۰-۰۵-۰۵
نویسنده: سهیل
Galaxy A80 آخرین به روزرسانی وصله امنیتی ژوئیه 2021 را به ارمغان می آورد

سامسونگ با تولید Galaxy A80 این بار دیگر یک نمایشگر واقعی بدون بریدگی را به بازار عرضه کرد. در این گوشی دیگر خبری از Infinity-O یا Infinity-U نیست. این گوشی در حقیقت اولین گوشی سامسونگ است که در صفحه‌نمایش آن، هیچ حفره یا بریدگی (Bezel) وجود ندارد به همین لقب «بی‌نهایت» (Infinity) را می‌توان شایسته آن دانست. در این گوشی از مکانیسم جذابی برای دوربین‌ها استفاده شده است که دوربین‌های قاب پشتی را از قاب بیرون می‌آورد و با چرخش آن‌ها، دوربین‌های سلفی را برای کاربر مهیا می‌کند. دوربین‌ها این شکلی را قبلاً در برخی از گوشی‌ها دیده بودیم اما این اولین بار است که مکانیسم به این شکل خاص در A80 به کار گرفته شده است.

از چند روز پیش به روزرسانی امنیتی ژوئیه 2021 برای Samsung Galaxy A80 آغاز شده است. به روزرسانی گلکسی A80 در ژوئیه 2021 به طور همزمان در چندین بازار اروپایی در حال انجام است و هدف آن ایجاد امنیت معماری قوی تری برای دستگاه است.

سامسونگ در ابتدای ماه به روزرسانی امنیتی ژوئیه 2021 را برای دستگاه های گلکسی (تلفن های هوشمند و تبلت) خود آغاز کرد. سری Galaxy S10 برای اولین بار به روز شد، از جمله پچ امنیتی جولای 2021. آخرین به روزرسانی ها به منظور رفع چندین آسیب پذیری مربوط به حریم خصوصی و مربوط به امنیت در مجموعه تلفن های هوشمند و تبلت های Galaxy است.

نسخه میان افزار A80 July 2021 Security Update A805FXXS6DUG3 است. سیستم عامل را می توان از طریق به روزرسانی بر روی دستگاه سامسونگ نصب کرد یا به صورت دستی دانلود و نصب کرد. دارندگان Galaxy A80 باید از برنامه تنظیمات خود به Software Update بروند، به روزرسانی را بر روی دستگاه های خود دانلود و نصب کنند.

Firmware مربوط به به روزرسانی های امنیتی جولای 2021 را می توان مستقیماً از وب سایت سامسونگ دانلود و روی دستگاه نصب کرد.

گلکسی A80 سامسونگ از زمان راه اندازی در سال 2019 دارای دو سیستم عامل به روزرسانی شده است. گلکسی A80 با اندروید 9 پای ارائه شد که در سال 2020 به اندروید 10 و اندروید 11 ارتقا یافت. بعید است که A80 دارای سیستم عامل دیگری باشد، زیرا ما منتظر نسخه پایدار آخرین سیستم عامل Google Android 12 هستیم.

در حالی که به روزرسانی امنیتی ژوئیه 2021 برای Galaxy A80 در اکثر مناطق اروپا تأیید شده است، انتظار می رود این روند در سایر بازارهای جهانی ادامه داشته باشد. به روزرسانی ها و Security Patch باعث افزایش بیشتر امنیت کلی دستگاه های Galaxy A80 می شوند.