زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه

تاریخ: ۱۴۰۰-۰۷-۲۰
نویسنده: سهیل
Grand Theft Auto: The Trilogy به کنسول های مدرن از جمله Switch می آید

پس از ماه ها شایعه و حدس و گمان، Rockstar وجود Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition را تایید کرد. این مجموعه دارای پورت های پیشرفته Grand Theft Auto III، Grand Theft Auto: Vice City و GTA: San Andreas است و بعداً برای PlayStation 4، PS5، Xbox One، Xbox Series X/S، Nintendo Switch و رایانه های شخصی در سال 2021 عرضه می شود.

این مجموعه همچنین در تاریخ 2022 در iOS و Android در تاریخ نامعلومی عرضه می شود. مشخص نیست هزینه این مجموعه چقدر خواهد بود.

Rockstar از GTA Trilogy-Definitive Edition به عنوان “ارتقاء همه جانبه”، مانند پیشرفت های بصری و بهبود گیم پلی مدرن و در عین حفظ یکپارچگی نسخه های اصلی، یاد می کند. توسعه دهنده مراقب است که از این به عنوان “بازسازی کننده” استفاده نکند، هرچند، شاید نشان دهد که پیشرفت های آن اندک و دور از دسترس خواهد بود.

این اولین باری است که یک بازی GTA روی نینتندو سوییچ ظاهر می شود و اگرچه این بازی ها در حال حاضر در PS4، Xbox One و رایانه شخصی در دسترس هستند، اما اکنون می توانید نسخه های نهایی آنها را بازی کنید. جالب اینجاست که Rockstar پورت های موجود این بازی ها را از ویترین فروشگاه های دیجیتالی که برای PS4، Xbox One و PC در دسترس هستند حذف می کند. زمان حذف آنها مشخص نیست، بنابراین اگر آنها را می خواهید، بهتر است آنها را در اسرع وقت خریداری کنید.

این بازی در ابتدا برای PS2، Xbox و PC راه اندازی شد و یکی از دوست داشتنی ترین مجموعه های تمام دوران است. Grand Theft Auto III ورودی مهمی در این سری است و به عنوان یکی از اولین بازی های جهان باز است که واقعاً در سال 2001 سر و صدا ایجاد کرد. Vice City سال بعد در سال 2002 راه اندازی شد و ویژگی های Grand Theft Auto III را گسترش داد، در حالی که سان آندریاس در سال 2004 تغییرات زیادی در بازی ایجاد کرد.