زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه

تاریخ: ۱۴۰۰-۰۵-۲۰
نویسنده: سهیل
MacBook Air بازطراحی شده و رنگارنگ با صفحه نمایش مینی LED عرضه می شود

مینگ چی کو تحلیلگر مشهور اپل با پیش بینی دیگری در MacBook Air ایر آینده بازگشته است. همانطور که توسط MacRumors گزارش شده است، کو ادعا می کند که دستگاه جدید در اواسط سال 2022 راه اندازی می شود، در رنگ های مختلف عرضه می شود و دارای صفحه نمایش مینی LED است. او همچنین معتقد است که MacBook Airs آینده دارای یک فرم بازطراحی شده خواهد بود که با طراحی MacBook Pro های 14 و 16 اینچی آینده مطابقت دارد.

در ماه جولای، کو پیش بینی کرد که اپل به زودی MacBook Air جدید را با صفحه نمایش مینی LED 13 اینچی که در اواسط سال 2022 عرضه می شود، معرفی کند. در حالی که بیشتر جزئیات آخرین گزارش او همان پیش بینی هایی است که قبلاً انجام داده بود، او به چند ویژگی جدید اشاره کرد.

Kuo معتقد است که در رنگهای مختلف عرضه می شود، دارای صفحه نمایش مینی LED، یک Apple Silicon SoC جدید است و تحت بازنگری در طراحی قرار می گیرد تا با شکل MacBook Pro های آینده مطابقت داشته باشد. او اشاره کرد که دستگاه از لبه های بالا و پایین صاف تر استفاده می کند، دارای تراشه سیلیکون سریعتر اپل و کابل قدرت مغناطیسی با مارک MagSafe است. در مورد شاسی آن، او معتقد است که دارای لبه های مربع شکلی مانند لبه هایی است که در iPad Pro فعلی می بینیم. پیش بینی های کو در مورد مک بوک ایر جدید با آنچه مارک گورمن از بلومبرگ و جان پروسر جوان، پیش بینی کرده بود، مطابقت دارد.

کو در مورد اینکه آیا مدل جدید جایگزین مدل فعلی M1 می شود یا به عنوان یک گزینه گران قیمت عرضه خواهد شد، مطمئن نیست. مدل فعلی در زمان عرضه در اواخر سال 2020 یکی از اولین Mac های سیلیکون اپل بود، اگرچه شاسی آن از همان اوایل ثابت بوده است. کو معتقد است که اگر نسخه موجود متوقف شود، مدل جدید با قیمت اولیه مک بوک ایر M1 فعلی در دسترس خواهد بود. از سوی دیگر، اگر نسخه فعلی باقی بماند، او معتقد است که قیمت آن کاهش می یابد و قیمت مدل جدید به عنوان یک جایگزین درجه یک افزایش می یابد.

کو همچنین معتقد است که سازنده چینی BOE تامین کننده جدید اپل برای نمایشگرهای مینی LED در MacBook Airs جدید خواهد بود، در حالی که LG، Sharp و GIS زیرمجموعه Foxconn نمایشگرهای مینی LED را برای مدلهای بعدی MacBook Pro ارائه می دهند.