زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه

تاریخ: ۱۴۰۰-۰۵-۰۳
نویسنده: سهیل
MacBook Air باز طراحی شده می تواند ویژگی Pro را در سال 2022 بدست آورد

در حالی که امسال توجه زیادی معطوف طراحی مجدد MacBook Pro شده است، MacBook Air به طرز بی سر و صدایی در حال ارتقاست. اکنون، یک گزارش جدید نشان می دهد که می تواند یک ویژگی اصلی را از MacBook Pro در آینده داشته باشد.

به گفته تحلیلگر Ming-Chi Kuo، لپ تاپ سطح ابتدایی اپل در اواسط سال 2022 به روز می شود تا از یک صفحه نمایش مینی LED برخوردار شود. این امر از نظر فن آوری صفحه نمایش، هم سطح MacBook Pro خواهد بود.

بنابراین، این همه هیاهو برای چیست؟ خوب، فناوری mini-LED به طور گسترده تعداد LED های صفحه دستگاه را افزایش می دهد. در عمل، این به معنی تاریکی کامل تر، کنتراست بهتر و روشنایی بیشتر است. به عنوان مثال، آیپد پرو 12.9 اینچی از سال 2021 با یک نمایشگر مینی ال ای دی همراه است که دارای بیش از 10 هزار LED است و از آن حداکثر روشنایی 1600 نیت و نسبت کنتراست عظیم 1.000.000:1 برخوردار است.

در حقیقت، iPad Pro ادعای Kuo را جالب تر می کند. در حالی که آیپد پرو 12.9 اینچی از یک نمایشگر مینی ال ای دی برخوردار است، هم نسل های 11 اینچی این گوشی را ندارد، اما احتمالاً به این دلیل است که اپل می خواهد مدل بزرگتر را به عنوان دستگاه “حرفه ای” متمایز کند.

با این وجود اپل ظاهراً در خط تولید مک بوک خود از این روش استفاده نمی کند و همان فناوری پیشرفته را به MacBook Pro برتر و MacBook Air با قیمت مناسب تر ارائه می دهد.

این خبر خوبی برای مصرف کنندگان است. اگر ادعای Kuo حقیقت داشته باشد، کاربران MacBook Air می توانند انتظار صفحه نمایش سطح بالا و یک تراشه عالی سیلیکون اپل را در داخل دستگاه خود داشته باشند، همه اینها با هم زیر 1000 دلار است (با شرط تصمیم گیری اپل برای حفظ قیمت اولیه 999 دلار).

موارد دیگری وجود دارد که باید منتظر MacBook Air باشید. تعدادی از منابع، از جمله گزارشگر مارک گورمن و توییتر leaker dylankt، گفته اند که این لپ تاپ سبک وزن دارای تراشه M2 جدید است. گورمن ادعا کرده است که تعداد هسته پردازنده به همان اندازه M1 خواهد داشت اما با سرعت بیشتری کار خواهد کرد، در حالی که پردازنده گرافیکی آن از نسخه های هفت هسته ای و هشت هسته ای فعلی به مدل های دارای نه یا 10 هسته گرافیکی افزایش می یابد.

در همین حال، Jon Prosser، شایعه ساز، ادعا کرده است که اپل در حال کار بر روی سایه های رنگارنگ مختلف برای شاسی بعدی MacBook Air است. این طرح آینه آی مک 24 اینچی است که در اوایل سال 2021 در طیف رنگ های بیشتر دوباره طراحی شد.

در مجموع، 2022 می تواند سال بزرگی برای MacBook Air باشد. اگر می خواهید با یکی از لپ تاپ های پر وزن اپل کار کنید، سال آینده می تواند زمان خرید یکی از آنها باشد.