زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه

تاریخ: ۱۴۰۰-۰۶-۰۱
نویسنده: سهیل
نحوه راه اندازی مجدد یا تنظیم مجدد ترموستات Nest

خانه های هوشمند گاهی اوقات می توانند درست مانند رایانه ها، تلفن ها و رایانه های لوحی دچار مشکل شوند. فناوری خانه هوشمند دارای حافظه و سیستم عامل است، بنابراین مهم است که بدانیم در صورت لزوم چگونه می توان آنها را عیب یابی کرد. ترموستات Google Nest یکی از رایج ترین فناوری های خانه های هوشمند است و مانند هر دستگاه محاسباتی، می توان آن را در صورت لزوم راه اندازی و تنظیم مجدد کرد.

تفاوت بین راه اندازی و تنظیم مجدد بسیار ساده است. شبیه کامپیوتر است راه اندازی مجدد ترموستات آن را خاموش کرده و سپس دوباره روشن می کند. اما با تنظیم مجدد ترموستات بخشی یا تمام داده های ذخیره شده در دستگاه حذف می شود. اینکه چه داده هایی حذف شوند بستگی به این دارد که کدام گزینه را انتخاب کنید. در صورت نیاز می توانید دسته های جداگانه یا همه داده های خود را بکآپ کنید.

 

نحوه راه اندازی مجدد یا بازنشانی Nest

خوشبختانه هر دو دستور restart و reset در یک مکان قرار دارند. فقط کافیست حلقه Nest خود را فشار دهید تا به منو برسید، سپس از قاب برای چرخاندن به تنظیمات استفاده کنید و حلقه Nest را برای انتخاب آن فشار دهید. سپس به گزینه دوم به آخرین که می گوید Reset بچرخید و دوباره حلقه Nest را فشار دهید.

هنگامی که در این منو قرار دارید، چند گزینه خواهید داشت. گزینه بالا Restart است. این دقیقاً همان چیزی است که می گوید ؛ ترموستات Nest را Restart می کند. بقیه موارد موجود در این لیست گزینه هایی هستند که می توانید Reset کنید و به شرح زیر است:

Auto-Schedule: این برنامه دمای شما را بازنشانی می کند. این شامل تنظیماتی است که به صورت دستی انجام داده اید و سایر دمای برنامه ریزی شده ای که ترموستات شما آموخته است. توجه: اگر Nest شما آب گرم شما را نیز کنترل می کند، این نقاط داده را نیز بازنشانی می کند.

Away: ترموستات Nest می آموزد که چند بار در کنار آن قدم می زنید تا به دستگاه های متصل که باید روشن و خاموش کنید کمک کند. اگر خانه را جابجا می کنید یا اگر ترموستات خود را به مکان جدیدی در خانه خود منتقل می کنید، استفاده از این گزینه توصیه می شود.

Network: با این کار تمام اطلاعات ذخیره شده شبکه بازنشانی می شود، بنابراین Nest Wi-Fi شما و غیره را فراموش می کند.

All Settings: این ترموستات Nest شما را به تمام پیش فرض های موجود در صفحه اصلی بازنشانی می کند. Google توصیه می کند قبل از بازنشانی ترموستات را از حساب خود حذف کنید.

 

نحوه تنظیم مجدد ترموستات Nest در صورت هنگی

مانند دیگر رایانه ها، Nest در صورت هنگی و زمانی که شما نمی توانید وارد منو شوید، دارای گزینه جایگزین است. در این صورت، حلقه Nest را به مدت 10 ثانیه فشار داده و نگه دارید تا صفحه خاموش شود. سپس، Nest را رها کنید. دوباره حلقه را فشار دهید تا Nest دوباره روشن شود و در حالت عادی دوباره فعال می شود.

گوگل به شما هشدار می دهد که فشار دادن و نگه داشتن این حلقه شبیه فشار دادن و نگه داشتن دکمه پاور در رایانه است. در صورت انجام این کار، احتمال دارد که اطلاعات ذخیره نشده از بین برود. یک مثال می تواند این باشد که Nest هنگام برنامه نویسی در برنامه روزانه شما هنگ کند.

 

چرا می خواهید ترموستات دستگاه خود را مجدداً راه اندازی یا تنظیم مجدد کنید؟

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است نیاز به Restart یا Reset ترموستات Nest خود داشته باشید. محتمل ترین دلیل عیب یابی ساده است. شما می توانید به هر تعداد از موقعیت هایی که ممکن است نیاز به بازنشانی داشته باشد، برخورد کنید. برخی از مثالها شامل این است که به نظر می رسد Nest شما نمی تواند برنامه شما را مشخص کند یا در غیر این صورت خرابی داشته باشد، یا اگر نیاز به جابجایی ترموستات Nest دارید. ما قبلاً در مورد دلیل دیگری صحبت کردیم: اگر ترموستات خود را به قسمت دیگری از خانه منتقل می کنید، بهتر است برنامه Away را بازنشانی کنید. اگر دیگر ترموستات خود را ندارید، تنظیم مجدد راه خوبی برای آماده سازی آن برای مالک جدید است.