زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه

تاریخ: ۱۴۰۰-۰۶-۱۵
نویسنده: سهیل
نحوه استفاده از IFTTT در Google Home

Google Home امکان خودکارسازی دستگاه های متصل شده را برای شما آسان می کند، اما شما فقط می توانید این کار را با این پلتفرم انجام دهید. با ترکیب Google Home در IFTTT (If This Then That)، خانه هوشمند خود را به سطح بعدی برسانید. IFTTT یک ابزار اتوماسیون و بهره وری آنلاین است که می توانید از آن برای اتصال دو سرویس بسیار متفاوت استفاده کنید. آیا تا به حال خواسته اید از Google Home برای ایجاد رویداد تقویم در iPhone خود استفاده کنید؟ پس IFTTT و این آموزش برای شما مناسب است.

IFTTT چیست؟

IFTTT درست همانطور که از نامش پیداست کار می کند. اگر “این” اتفاق بیفتد، در نتیجه آن رویداد رخ می دهد (If this than that). این نوع اتوماسیون رایج است. به عنوان مثال، MacOS دارای برنامه Automator است که به شما امکان می دهد اسکریپت هایی ایجاد کنید که در صورت فعال شدن اندازه تصاویر را تغییر داده، فایل ها را حذف کرده و غیره. ویژگی منحصر به فرد IFTTT این است که عملکرد و رویداد حاصله می تواند در دو سرویس مختلف باشد. در مثال ذکر شده در بالا، می توانید از عملکردی از دستیار Google Voice برای افزودن یک رویداد تقویم که IFTTT به برنامه تقویم در iPhone یا iPad شما ارسال می کند، استفاده کنید.

وارد حساب IFTTT خود شوید

برای ایجاد و مدیریت کلیه اتوماسیون های بین پلتفرم خود باید از IFTTT استفاده کنید، بنابراین باید یک حساب IFTTT داشته باشید. اگر حساب کاربری دارید، از طریق وب سایت یا برنامه های تلفن همراه (iOS یا Android) وارد سرویس شوید. کسانی که هرگز از IFTTT استفاده نکرده اند، باید در IFTTT.com یا با بارگیری یکی از برنامه های تلفن همراه حساب کاربری ایجاد کنند. نگران هزینه نباشید طرح اولیه در IFTTT برای اکثر کاربران معمولی به اندازه کافی قدرتمند است و به صورت رایگان در دسترس است. کسانی که خواهان اتوماسیون های پیچیده یا زمان واقعی هستند می توانند به نسخه Pro ارتقا دهند که 40 دلار در سال یا 4 دلار در ماه هزینه دارد.

خدمات را به IFTTT وصل کنید.

پس از ورود به حساب کاربری خود، می توانید سرویس هایی را که می خواهید استفاده کنید متصل کنید. در این مورد، ما می خواهیم از دستیار Google با IFTTT استفاده کنیم. Google Assistant سرویسی است که از آن برای کنترل دستگاه های متصل به Google Home خود استفاده خواهید کرد. IFTTT با فهرست بندی تمام خدمات موجود که به آن متصل است، کار را آسان می کند. اگر نتوانستید سرویس خود را پیدا کنید، از نوار جستجو برای پیدا کردن سریع آن استفاده کنید.

از دستور العمل های Google Assistant و Google Home استفاده کنید

با تایپ کردن گوگل در نوار جستجو می توانید دستیار Google را پیدا کنید. دکمه اتصال Google Assistant را انتخاب کرده و دستورات ورود به حساب Google خود را دنبال کنید. همچنین می توانید به سایر سرویس هایی که می خواهید استفاده کنید وارد شوید و به IFTTT اجازه دهید از طرف شما به آنها متصل شود.

هنگامی که چند حساب را پیوند می دهید، می توانید از دستور العمل ها استفاده کنید. دستور العمل ها اپلت های ایجاد شده توسط کاربر هستند که می توانید بلافاصله از آنها استفاده کنید. کافی است اپلت مورد نظر خود را انتخاب کرده و دکمه را فعال کنید تا فعال شود (دکمه سبز می شود).

زندگی کنید و اجازه دهید IFTTT کار را انجام دهد

هنگامی که به Google Assistant می گویید ok Google و سپس عبارتی را که انتخاب می کنید، این عملکرد فعال می شود. به عنوان مثال بگویید” Ok Google من دیر کردم” تا به یکی از اعضای خانواده پیام بدهد که شما در راه خانه هستید و جای نگرانی نیست.

یک جمله ساده بگویید:

زمانی را برای انتخاب دستور العمل ها یا ایجاد غذاهای خود اختصاص دهید. به محرک هایی فکر کنید که می تواند برای جریان بهره وری شما مفید باشد. سپس نتیجه مورد نظر خود را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، آیا می خواهید برای کسی پیام متنی ارسال کنید یا موردی را به لیست انجام کارهای خود اضافه کنید. به زودی، قسمتی از اپلت ها به نمایندگی از شما کار می کنند. به قول معروف “به جای سخت کار کردن هوشمندانه کار کنید”.