زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه

تاریخ: ۱۴۰۰-۰۷-۲۹
نویسنده: سهیل
نحوه بارگیری فیلم از سایت و برنامه فیس بوک

اگرچه می توانید پست های فیس بوک را ذخیره کنید تا بعداً مشاهده کنید، اما ممکن است بخواهید فیلم هایی را که در فید فیس بوک خود پیدا می کنید بارگیری کنید. این که چگونه می خواهید ویدیویی را که هنگام کار روی پروژه ای ذخیره می کنید دانلود کنید یا یک ویدیوی خنده دار که می خواهید با دوستان خود به اشتراک بگذارید، فقط در چند مرحله ساده می توانید فیلم های فیس بوک را از فید خود به دستگاه خود بارگیری کنید.

نحوه بارگیری ویدئو از فیس بوک با استفاده از رایانه

این ترفند فقط در Facebook.com کار می کند و روی برنامه دیگری کار نمی کند، بنابراین ابتدا باید در مرورگر خود به Facebook بروید. سپس، ویدیویی را که می خواهید بارگیری کنید پیدا کنید، Share > Copy Link را انتخاب کنید.

یک جعبه کوچک با آدرس ویدئو ظاهر می شود. لینک را کپی کرده و سپس در یک برگه جدید یا نوار آدرس پنجره قرار دهید. سپس، www را در آدرس به mbasic تغییر دهید. بنابراین، برای مثال، اگر آدرس ویدئو https://www.facebook.com باشد، آن را به https://mbasic.facebook.com  تغییر دهید.

پس از اتمام کار، روی صفحه کلید خود روی Enter ضربه بزنید. این آدرس را به آدرس رابط اصلی تلفن همراه تغییر می دهد و به شما امکان می دهد ویدیو را بارگیری کنید.

بعد، روی ویدیو راست کلیک کرده و از منو گزینه Open Link In New Tab را انتخاب کنید. در برگه جدید، ویدیو هیچ گونه افزودنی فیس بوک مانند نظرات یا دکمه پسندیدن نخواهد داشت. فقط خود ویدئو خواهد بود.

از آنجا روی ویدیو کلیک راست کرده و از منو Save video As… را انتخاب کنید. سپس آن را مانند رایانه های دیگر در ویدئو یا عکس خود در رایانه خود ذخیره کنید. با فیلم ذخیره شده در رایانه خود، می توانید آن را باز کنید تا در پخش کننده ویدیوی استاندارد خود راه اندازی شود.

 

نحوه بارگیری فیلم از برنامه

بارگیری فیلم های فیس بوک از برنامه کمی سخت تر از استفاده از رایانه است، اما می توانید این کار را انجام دهید. ابتدا باید یک برنامه دانلودر را در تلفن خود بارگیری کنید که به برنامه فیس بوک ویژگی های اضافی می دهد. برای این نیاز، ما از برنامه Friendly for Facebook استفاده کردیم.

پس از بارگیری برنامه، از شما می خواهد که وارد حساب فیس بوک خود شوید. سپس، برنامه فیس بوک را باز می کند و به نظر می رسد که از برنامه رسمی فیس بوک استفاده می کنید.

برای مکان یابی ویدیویی که می خواهید بارگیری کنید، روی نماد پیکان ابری در بالای برنامه ضربه بزنید. از منوی ظاهر شده، روی گزینه Videos ضربه بزنید، سپس روی نماد بارگیری در کنار ویدیویی که می خواهید بارگیری کنید کلیک کنید. تمام شد – ویدیو بارگیری می شود و در تلفن شما ذخیره می شود.