زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه

تاریخ: ۱۴۰۰-۰۷-۱۴
نویسنده: سهیل
نحوه تنظیم مجدد Fitbit Charge 3

Fitbit Charge 3 یکی از بهترین ساعت های هوشمند موجود در بازار است، به ویژه در محدوده قیمت مقرون به صرفه. این گوشی دارای طراحی شیک، عمر باتری طولانی مدت، اعلانات تلفن های هوشمند و صفحه نمایش لمسی بصری است که همگی با قیمتی تنها 100 دلار به فروش می رسند. با این حال، مانند هر دستگاه دیگری، ممکن است هر از گاهی با آن مشکل داشته باشید، به خصوص اگر مدتی طولانی از آن استفاده کنید.

در این مقاله، نحوه تنظیم مجدد Fitbit Charge 3، از جمله نحوه انجام یک راه اندازی مجدد ساده و نحوه تنظیم مجدد کارخانه را توضیح می دهیم.

 

نحوه تنظیم مجدد

اگر با Fitbit Charge 3 خود مشکلی دارید، همیشه خوب است که ابتدا دستگاه را مجدداً راه اندازی/راه اندازی مجدد کنید. به عنوان مثال، اگر ساعت دچار هنگی شده است، همگام سازی نمی شود، مراحل را ردیابی نمی کند یا اعلان ها یا یادآوری ها را نشان نمی دهد و….، در بیشتر موارد راه اندازی مجدد برای رفع این مشکل ها کافی است. بنابراین، مراحل زیر را در بخش زیر دنبال کنید. اگر آنها برای شما کار نمی کنند، مراحل را در قسمت بعدی انجام دهید، که در آن نحوه تنظیم مجدد کارخانه به طور کامل در دستگاه شما شرح داده شده است. با این کار اطلاعات ذخیره شده دستگاه حذف می شوند و به حالت اولیه بازگردانده می شوند، بنابراین بیشتر به عنوان آخرین راه حل به آن نگاه کنید.

 

نحوه راه اندازی مجدد Fitbit Charge 3

اولین و ساده ترین نوع بازنشانی Fitbit Charge 3 راه اندازی مجدد است. این فقط دستگاه را راه اندازی مجدد می کند، آن را خاموش می کند و سپس دوباره آن را روشن می کند. از آنجا که این فرایند حافظه پنهان دستگاه و هرگونه داده موقت را پاک می کند، اغلب برای حل مشکلات جزئی کافی است.

دو راه برای راه اندازی مجدد ساده دارید. اولین مورد شامل راه اندازی مجدد از خود ساعت هنگام پوشیدن آن است:

مرحله 1: با Fitbit Charge 3 روی صفحه ساعت، صفحه را از راست به چپ بکشید، تا به تنظیمات برسید.

مرحله 2: به پایین بروید و سپس وارد قسمت About شوید. در مرحله بعد، روی راه اندازی مجدد دستگاه و سپس روی علامت تیک ضربه بزنید.

Fitbit Charge 3 شما باید دوباره راه اندازی شود، خاموش شود و سپس به صفحه ساعت خود بازگردد.

البته، اگر صفحه لمسی Charge 3 پاسخگو باشد، ممکن است ترجیح دهید از کابل شارژ دستگاه استفاده کنید:

مرحله 1: کابل شارژ را به پورت USB رایانه خود یا به شارژر دیواری USB وصل کنید. در مرحله بعد، انتهای دیگر کابل را در قسمت پشت Fitbit Charge 3 محکم کنید، به طوری که کابل به طور ایمن با درگاه دستگاه قفل می شود. اگر به طور ایمن متصل شود، دستگاه روشن شده و نماد باتری را نشان می دهد.

مرحله 2: دکمه Charge 3 را برای حدود هشت ثانیه فشار داده و نگه دارید. وقتی می بینید دستگاه لرزید و نماد لبخند را دیدید آن را رها کنید.

پس از راه اندازی مجدد شارژ 3، می توانید آن را از کابل شارژ جدا کنید.

 

نحوه ریسیتارت به حالت کارخانه Fitbit Charge 3

راه اندازی مجدد می تواند در بسیاری از موارد موثر باشد، اما همیشه همه مشکلات را حل نمی کند. اگر متوجه شدید که Fitbit Charge 3 شما همچنان از همین مشکل رنج می برد، حتی پس از راه اندازی مجدد، باید یک تنظیم مجدد کارخانه را در نظر بگیرید. نیازی به گفتن نیست که با این کار همه داده های ذخیره شده، از جمله داده هایی که با حساب Fitbit شما همگام نشده اند،همچنین زنگ هشدارها، اهداف و اعلان های شما حذف می شود. از آنجا که دستگاه را به حالت اولیه کارخانه باز می گرداند، بدیهی است که باید دوباره آن را راه اندازی کنید.

قبل از ریستارت به حالت کارخانه در Fitbit Charge 3، ایده خوبی است که هرگونه اطلاعات مهم را با حساب Fitbit خود همگام سازی کنید. در مرحله بعد، برای تنظیم مجدد کارخانه Fitbit Charge 3 باید موارد زیر را انجام دهید:

مرحله 1: کابل شارژ را به پورت USB رایانه خود یا به شارژر دیواری USB وصل کنید. در مرحله بعد، انتهای دیگر کابل را در قسمت پشت Fitbit Charge 3 محکم کنید، به طوری که کابل به طور ایمن با درگاه دستگاه قفل می شود. اگر به طور ایمن متصل شود، دستگاه می لرزد و نماد باتری را نشان می دهد.

مرحله 2: دکمه دستگاه را برای حدود دو ثانیه فشار داده و نگه دارید و در حالی که هنوز آن را نگه داشته اید، کابل شارژ را بردارید. پس از برداشتن کابل شارژ، دکمه را تا نه ثانیه دیگر نگه دارید.

مرحله 3: قبل از رها کردن دکمه صفحه نمایش چشمک می زند: پس از این اتفاق، دکمه دستگاه را رها کرده و یکبار دیگر آن را نگه دارید.

مرحله 4: در مرحله بعد احساس خواهید کرد که ساعت در حال لرزیدن است. هنگامی که این اتفاق می افتد، دکمه آن را رها کرده و سپس آن را نگه دارید.

مرحله 5: مورد بعدی که می بینید یک پیام خطا است. پس از مشاهده این، دکمه دستگاه را رها کرده و سپس آن را نگه دارید.

مرحله 6: یک پیام Erase را مشاهده خواهید کرد. دکمه را رها کرده و باعث خاموش شدن ردیاب می شود.

مرحله 7: تنظیم مجدد کارخانه باید اتفاق افتاده باشد. دستگاه را با فشار دادن دکمه یا اتصال کابل شارژ مجدد راه اندازی مجدد کنید. اگر ساعت روی دستگاه 0:00 خوانده شود، در واقع تنظیم مجدد کارخانه انجام شده است.

مرحله 8: با دنبال کردن دستورالعمل های روی صفحه، شارژ 3 را به عنوان یک دستگاه جدید تنظیم کنید.

خودشه. با این حال، در واقع یک راه سریعتر برای بازنشانی به تنظیمات کارخانه وجود دارد که به شما امکان می دهد تمام داده های کاربر را بدون گذراندن مراحل دقیق تر در بالا پاک کنید. به سادگی به Settings > About > Clear User Data بروید. با این کار همه داده های ذخیره شده و همگام سازی پاک می شوند، اگرچه ممکن است به اندازه روش اول جامع نباشند (این همان چیزی است که خود Fitbit توصیه می کند).

اگر بعد از بازنشانی به حالت کارخانه Fitbit Charge 3 هنوز مشکلات وجود داشته باشند چیکار کنیم؟

این امکان وجود دارد که حتی تنظیم مجدد کارخانه هر مشکلی را که ممکن است با آن روبرو شوید حل نکند. اگر چنین است، ممکن است از مشکل سخت افزاری (و نه نرم افزاری) رنج ببرید. این بدان معناست که شما باید با Fitbit Help تماس بگیرید و از پشتیبانی مستقیم برخوردار شوید، احتمالاً برای تعمیر یا تعویض دستگاه خود (در صورت ضمانت) مجبور شوید آن را عودت کنید. با این اوصاف، کارکنان پشتیبانی Fitbit ممکن است بتوانند کمکهای دیگری را در مورد کار تعویض یا تعمیر ارائه دهند.

همچنین همیشه حواستان به روز رسانی نرم افزار باشد و در صورت وجود آن را به آخرین نسخه ارتقا دهید. اگر بر اساس نرم افزار (و نه سخت افزار) باشد، ممکن است به مشکل شما کمک کند.