زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه

تاریخ: ۱۴۰۰-۰۷-۱۳
نویسنده: سهیل
چگونه از اپل واچ خود بک آپ بگیریم؟

بهترین فکر در مورد اپل واچ، این است که آن را یک دستگاه کاملاً جداگانه بدانیم. این بدان معناست که جفت شدن Apple Watch شما با iPhone شما به طور خودکار محتوای ساعت شما را به iPhone شما ارسال می کند. بنابراین، وقتی از iPhone خود نسخه پشتیبان تهیه می کنید، از تمام داده های Apple Watch شما نیز پشتیبان گیری می شود. در این راهنما، نحوه پشتیبان گیری از Apple Watch خود را نشان می دهیم، خواه Apple Watch Series 6، Series 5، Series 4 یا مدل قدیمی تر در iOS 14.8 باشد.

اگر به طور منظم از iPhone خود پشتیبان گیری می کنید، باید از داده های Apple Watch خود قبلاً پشتیبان گیری کنید. ما به شما نشان می دهیم که چگونه در صورت وجود آن را بررسی کنید. ما همچنین نحوه بازیابی آن را توضیح می دهیم و آنچه پشتیبان گیری انجام می دهد و شامل نمی شود را مرور می کنیم.

 

نحوه پشتیبان گیری از Apple Watch

اطلاعات Apple Watch شما به طور منظم در iPhone شما پشتیبان گیری می شود. روند غیر مرتبط سازی ساعت اپل نیز به طور خودکار یک نسخه پشتیبان تهیه می کند. هنگامی که آن ساعت را دوباره جفت می کنید یا یک ساعت جدید، در صورت تمایل می توانید آخرین نسخه پشتیبان را بازیابی کنید.

  1. ابتدا، مطمئن شوید که دستگاه خود را به یک شبکه Wi-Fi متصل کرده اید.
  2. در iPhone خود، به Settings> [Your Name]> iCloud بروید. اگر خاموش است، آن را روشن کنید.
  3. روی iCloud> iCloud Backup ضربه بزنید. اگر خاموش است، آن را روشن کنید.
  4. مطمئن شوید که Watch فعال است.
  5. اگر اخیراً پشتیبان گیری نشده است، روی Back Up Now ضربه بزنید یا به هر حال این کار را برای جدیدترین رکورد داده انجام دهید.

اگر یک اپل واچ جدید بگیرم چه کنم؟

در لحظه ای که دستگاه Apple Watch خود را غیر فعال می کنید، دستگاه بلافاصله در iPhone شما پشتیبان گیری می شود. به این ترتیب، اگر Apple Watch جدیدی دریافت کردید، می توانید تنها چند مرحله ساده را برای بازیابی دستگاه خود از نسخه پشتیبان تهیه کنید:

  1. برنامه Watch را باز کنید.
  2. Start Pairing را انتخاب کنید.
  3. Restore From Backup را انتخاب کنید.

از آنجا، می توانید هر یک از دستورالعمل هایی را که روی صفحه نمایش داده می شود برای تکمیل مراحل دنبال کنید. مطمئن شوید که با شرایط موافقت کرده و با Apple ID خود وارد سیستم شوید.

اپل واچ شما یک لوازم جانبی برای iPhone شما است. تا زمانی که آیفون شما به درستی پشتیبان گیری شده است و به روز است، در بازیابی اطلاعات خود در Apple Watch مشکلی نخواهید داشت. هنگامی که iPhone خود را از طریق پشتیبان گیری قبلی بازیابی کردید، می توانید مراحل بالا را برای اتصال Apple Watch خود به دستگاه جدید دنبال کنید.

آیا نسخه پشتیبان همه چیز را شامل می شود؟

پشتیبان گیری شامل همه چیز نمی شود. موارد زیر شامل بک آپ نمی شوند

جفت شدن بلوتوث

کارت های اعتباری یا نقدی که برای Apple Pay روی ساعت استفاده می شود

رمز عبور ساعت

پیام ها (اگر از iCloud و Messages در iCloud استفاده می کنید، iMessages، پیام های متنی و چند رسانه ای شما در iCloud ذخیره می شود.)

پشتیبان گیری شامل موارد زیر است:

داده های برنامه های داخلی مانند ایمیل، تقویم، سهام و آب و هوا

تنظیمات برنامه های داخلی و شخص ثالث

طرح برنامه صفحه اصلی شما

تنظیمات و سفارشی سازی ظاهر ساعت

تنظیمات بارانداز

تنظیمات کلی سیستم

سابقه داده های سلامت و تناسب اندام

تنظیمات اعلان

لیست پخش، آلبوم ها و میکس هایی که همگام سازی می شوند

تنظیمات بازخورد صوتی Siri

هرگونه عکس همگام سازی شده تحت برنامه My Watch> Photos> Synced Albums در برنامه Apple Watch خود

اطلاعات منطقه زمانی