زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه

تاریخ: ۱۴۰۰-۰۵-۲۶
نویسنده: سهیل
چگونه می توانید تلفن خود را با Find My Device پیدا کنید؟

تلفن ها آنقدر جزئی از زندگی روزمره ما شده اند که اگر تلفن خود را به طور ناگهانی پیدا نکنید، فوراً دچار اضطراب و نگرانی می شوید. نگران نباشید در هر جایی که گم کرده باشید، اگر تلفن Android دارید، می توانید از ویژگی Find My Device برای تلفن خود استفاده کنید.

Find My Device به دو مورد فعال بودن بستگی دارد: فعال بودن خود برنامه و خدمات موقعیت مکانی Google. علاوه بر این، تلفن نیز باید روشن و وارد حساب Google شود.

ویژگی Find My Device به عنوان بخشی از سیستم عامل استاندارد Pixels و چندین تلفن Android دیگر ارائه می شود و معمولاً به طور پیش فرض روشن می شود. توجه داشته باشید که برخی از مدل های Android ممکن است برنامه متفاوتی را ارائه دهند. به عنوان مثال، تلفن های سامسونگ برنامه Find My Mobile مخصوص به خود را دارند.

اگر می خواهید از Google Find My Device استفاده کنید، می توانید بررسی کنید که آیا بخشی از نسخه Android تلفن شما است یا خیر.

  • Go to Settings > Security and look for Find My Device
  • اگر برنامه در فهرست شما موجود بود، اما خاموش است، روی آن ضربه بزنید و آن را روشن کنید.

اگر برنامه Google را ندارید، اما می خواهید به جای برنامه ای که سازنده شما نصب کرده است از آن استفاده کنید، می توانید به فروشگاه Play و برنامه Find My Device Google را نیز نصب کنید.

در مرحله بعد، می توانید بررسی کنید که آیا مکانیاب فعال است یا خیر:

  • به تنظیمات تلفن خود بروید و مکان را پیدا کنید. درست در زیر سرصفحه مشخص می شود که روشن یا خاموش است.
  • اگر خاموش است، روی Location ضربه بزنید و آن را روشن کنید.
  • همچنین می توانید بررسی کنید کدام برنامه ها به موقعیت مکانی شما دسترسی دارند و اخیراً کدام برنامه از آن استفاده کرده است. اگر می خواهید از این فرصت برای تنظیم دقیق این تنظیمات استفاده کنید، روی “App permission” ضربه بزنید تا تنظیمات اجازه مکانیابی به برنامه ها را تغییر دهید.

چگونه می توانید تلفن خود را با Find My Device پیدا کنید؟

حالا، شما آماده هستید اگر تلفن خود را پیدا نکردید، کافی است به صفحه جستجوی Google بروید و عبارت “Find my device” را تایپ کنید. اگر قبلاً از آن استفاده نکرده اید، ممکن است لازم باشد به Google اجازه دهید از داده های مکان برای مکان یابی دستگاه شما استفاده کند. همچنین ممکن است بتوانید بلافاصله با تلفن خود از صفحه جستجوی Google تماس بگیرید و سعی کنید آن را پیدا کنید.

چگونه می توانید تلفن خود را با Find My Device پیدا کنید؟

در غیر این صورت، روی پیوند کلیک کنید و به صفحه Find My Device منتقل می شوید، که نام تلفن شما، آخرین باری که پینگ شد (و نام شبکه Wi-Fi که از آن استفاده می کرد) و شارژ باتری فعلی را نشان می دهد طبق. نقشه Google شما می توانید ببینید که آخرین بار تلفن شما کجا بوده است.

هنگامی که دستگاه خود را پیدا کردید، سه گزینه وجود دارد که در سمت چپ صفحه نمایش داده شده است. اینکه کدام را انتخاب می کنید بستگی به این دارد که آیا احساس می کنید دستگاه در مکانی امن است یا خیر. شما می توانید:

  • از دستگاه بخواهید یک صدا (معمولاً آهنگ زنگ) را به مدت پنج دقیقه پخش کند تا بتوانید آن را پیدا کنید.
  • دستگاه را قفل کرده و از حساب Google خود خارج شوید، تا از افشا شدن اطللاعات شما جلوگیری شود (توصیه می شود اگر مثلاً آن را در تاکسی یا رستوران گم کرده اید).
  • دستگاه را پاک کنید. این برای مواقعی است که مطمئن هستید گوشی شما را دزدیده اند و قابل بازیابی نیست.با این کار تمامی اطلاعاتتان از روی گوشی حذف و برای دیگران قابل استفاده نخواهد بود.