زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه

تاریخ: ۱۴۰۰-۰۵-۲۳
نویسنده: سهیل
WhatsApp به تازگی بزرگترین مشکل را برای کاربران پلتفرم موبایل حل کرده است

با شروع به کار با تلفن های هوشمند تاشو سامسونگ، WhatsApp اکنون به شما امکان می دهد در صورت تغییر سیستم عامل از iOS به Android، سابقه چت خود را به طور ایمن منتقل کنید. در حالی که این کاری نیست که اکثر مردم مایل به انجام آن هستند، خوب است بدانید که اکنون می توانید.

این ویژگی جدید امروز در مراسم معرفی سامسونگ اعلام شد و انتقال از iOS به اندروید در Galaxy Z Fold 3 و Galaxy Z Flip 3 که تازه راه اندازی شده اند، از جمله قابلیت های جدید انتقال شامل مکالمات، عکس ها و یادداشت های صوتی است. این شرکت می گوید که سایر گوشی های سامسونگ با اندروید 10 در عرض چند هفته به بازار عرضه می شوند، اما زمان بندی مشخصی ارائه نکرده اند. در نهایت، این ویژگی همه انتقال های بین تلفن های iOS و Android را صرف نظر از مارک تجاری پوشش می دهد، اما جزئیات دیگری منتشر نشده است.

هرگز به طور رسمی امکان انتقال سابقه چت بین سیستم عامل های تلفن همراه وجود نداشت اما این ویژگی مشکل کاربران زیادی را برطرف خواهد کرد. اگر با پلتفرم اپل کار می کنید، پشتیبان گیری ابری WhatsApp در iCloud ذخیره می شود. اگر از دستگاه Android استفاده می کنید، نسخه پشتیبان شما به Google Drive می رود و هرگز قبلاً این دو نتوانسته اند یک نقطه مشترک داشته باشند. این در حال تغییر است و برای انجام این کار به کابل Lightning to USB-C نیاز دارید. حتی در آن صورت، باز هم امکان خطا وجود دارد. اگر یک هاپر پلت فرم تاریخی هستید و پشتیبان گیری ابری جداگانه ای دارید، ویژگی انتقال جدید آنها را در یک تاریخچه چت واحد ترکیب نمی کند.

ویژگی جدید WhatsApp با ابزار انتقال Smart Switch سامسونگ کار می کند. Smart Switch در حال حاضر برای انتقال مخاطبین، عکس ها، موسیقی، پیام ها، یادداشت ها و تقویم ها به دستگاه های گلکسی سامسونگ کار می کند. اکنون تاریخچه چت WhatsApp را به آن فهرست اضافه می کند. اما به گفته واتس اپ، عملیات جدید باید یک کار تیمی باشد. از آنجا که پیام ها رمزگذاری می شوند و در دستگاه های کاربران ذخیره می شوند، ابزاری که سابقه چت را بین سیستم عامل ها منتقل می کند، برای اطمینان از امنیت مناسب، نیاز به همکاری بین WhatsApp و سیستم عامل و فروشندگان دستگاه دارد.

اجازه دادن به کاربران واتس اپ برای انتقال ارتباطات خود از طریق بسترهای دیگر نیز راهی برای کاهش مانع برای کاربران iOS است که مایل به استفاده از Android هستند، به ویژه پیشنهادات جدید سامسونگ. با این حال، برای کاربران فعلی اندروید که ممکن است به آیفون 13 آینده توجه داشته باشند، مفید خواهد بود. در هر صورت، به زودی هیچ کاربر WhatsApp دیگر نگران از دست دادن یک مکالمه مهم به دلیل سیستم عامل تلفن هوشمند خود نخواهد بود.